Savisaar ei valetanud

Savisaar ei valetanud nagu väidab Taavi Aas minu aukohtusse kaebamise asjus. Mina neid allkirju palusin ju koguda Savisaare toetuseks. Mina selle asja välja mõtlesin. Taavi Aas poeb JOKK-väljendite taha, et õigustada oma agressiivset käitumist minu suhtes. Aas tunnistab ka oma kirjas ise, et “allkirjade kogumine tuleb anda uurimiseks aukohtusse”.

Et juhatuses oli minu nimi sellega otseselt seotud ja kuna aukohtusse ei saa anda probleemi vaid ikka inimest,  siis ongi kogu rünnak just minu vastu. Tegemist oli sooviga mind erakonna liikmete ees enne Keskerakonna juhatuse kandidaatide ülesseadmist kongressil halvustada. Hiljem kuulsin teiste osavõtjate käest, et juba enne juhatuse koosolekut oli osavõtjaile helistatud, et Marika on Jõgevamaa juhatuse kursi vastu. Aukohus on Simsoni-Ratase leeri käes ja sealt võib oodata vaid savisaarlaste hukkamõistu. Mind võeti koosolekul kõvasti pihtide vahele. Püüdsin selle vähese aja jooksul, mis mulle anti, selgitada, et allkirjade kogumine on iga inimese kodanikuõigus, ainult, et minu asemel tegid seda head kolleegid, kuna mul puudub selleks aeg. Aas ründas, et tema teadvat, et ma organiseerisin ja helistasin.

Ma ei saa aru, miks ma ei või koguda allkirju Jõgevamaal, oma valimisringkonnas? Kas siis allkirjade kogumist Savisaare toetuseks peab kooskõlastama piirkonna juhatusega, kes toetab Savisaare asemel Jüri Ratast? Aga just nii formuleeris piirkonna juht Andres Vään, keda toetas juhatuse liige Taavi Aas, seda küsimust koosolekul. Vään tõi välja, et osa toetajaid polnud piirkonna liikmete nimekirjas. Nende all mõtleb ta mind ennast, kes ma olen neljal korral riigikokku valitud just Jõgeva- ja Tartumaa ringkonnast. Samuti ei taheta lugeda Jõgevamaa inimeseks mitu aastat Mustvee linna juhtivat Max Kauri. Kust võetakse, et toetusavaldused korjati ja esitati Jõgevamaa piirkonna nimel? See on otsene vale. Edastasin büroole pöördumise “Savisaare toetuseks Jõgevamaa”. Ei mingit piirkonda. Teine toetuskiri, mis edastati büroosse, oli üldse ilma pealkirjata ja minupoolne kaaskiri oli “Jõgevamaa allkirjad”. Allkirjade lehe peal oli lihtsalt  Jõgevamaa. Et Keskerakonna büroo need juba edasi saatis formuleeringuga Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna liikmete pöördumine, pole minu probleem. Juhin veelkord tähelepanu asjaolule, et allkirju ei esitanud Keskerakonna Jõgevamaa piirkond, vaid inimesed, kes ennast ise Jõgevamaa keskerakondlastena määratlevad, olgu nad siis piirkonna liikmed või meie kindlad valijad.

Kuigi Jõgevamaa piirkonna juhatus toetab erakonna esimehena Jüri Ratast, siis  toetusallkirjade kogumisest on näha, et peaaegu kõik inimesed maakonnas, kellelt allkirjade kogujad toetust palusid, olid Edgar Savisaare poolt. Kindlasti on ka teise poole toetajaid ja kongressile tuuakse just nemad. Praegune esimees on ju tarvis maha hääletada, erakond üle võtta ja Savisaare üllad põhimõtted, mille järgi erakond 25 aastat elanud, ära unustada.

MARIKA TUUS-LAUL, Jõgeva- ja Tartumaalt valitud riigikogu liige

blog comments powered by Disqus