Sauna tänava otsas lüüakse plats puhtaks

Eile alustati Jõgeval Selveri kaupluse taga Sauna 4 ja Sauna 6 asuvate majade lammutamisega, mis on juba üle poole aasta tühjana seisnud ning kuhu kippusid sisse eluheidikud.

Majade, aadressidega Sauna 4 ja 6 saatus otsustati juba pea neli aastat tagasi, kui krundiomanik SM Property Tartu OÜ rentis suure osa oma valduses olnud kinnistust Selveri ehitamiseks. Eesti väikseim Selver, mis on kõigest 800- ruutmeetrise müügipinnaga, valmis 2007. aasta juulis. Juba siis räägiti kaupluse laienemisest ja planeeritavast juurdeehitisest valminud hoone tagumisele küljele. 

Omanikel kurvad kogemused

Senimaani pole Selveri kauplusteketi omanik AS A-Selver laienemisotsust kinnitanud, kuid krundil olevad tühjad majad on ajapikku muutunud külgetõmbavaiks eluheidikutele, kes seal sooja saamiseks lõket kipuvad tegema.

“Just paar nädalat tagasi sõitsin kruntidest mööda ning nägin, et Sauna 6 maja hoovis asuvas puukuuris oli mingi tulease tehtud,” selgitas lammutustööde teostaja Marek Vikat.

Et vältida kontvõõraste sissetungimist mahajäetud majadesse ning seal tule tegemist, mis kujutab endast suurt tuleohtu ümbruskonna majadele, otsustas kinnistu valdaja SM Property Tartu OÜ juhatus hooned lammutada.

“Meil oli paar aastat tagasi üks kahetsusväärne juhtum Rakveres, kus kodutud asusid ühte meie valduses olevasse hoonesse elama ning tegid seal ka lõket. Õnnetuseks levis tuli majas kiiresti ning üks asukatest põles sisse,” tõi näite firma juhatuse liige Marko Kull. Et sarnane juhtum ei korduks, otsustati Jõgeval tühjalt seisvad hooned lammutada. 

Esialgu haljasalaks

Lammutustöid teostab OÜ Siimel ning plats peaks puhtaks saama esialgsel hinnangul veebruari lõpuks. “Me lammutame kõik kinnistu maapealsed osad, see tähendab, et vundamenti maa seest välja ei lõhuta,” selgitas tööde juht Marek Vikat ning lisas, et kevade poole loodetakse plats ka ilusti haljastada.

Lisaks ohutusele on kinnistuomaniku eesmärk linnapilt kaunimaks muuta. Samas on SM Property Tartu juhatusele selge, et plats ei jää igaveseks ilusa haljastuse alla, sinna on plaanis äripinnad välja rentida. Praeguseks pole teada, kas rentnikuks saab Selver või mõni teine firma.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus