Sättimised sätitud, aeg on peoks

Suur pidu rullis end lahti juba neljapäeval tantsupeo esimese etendusega. Ja täna löövad lauluhääled valla tuhanded laulukaare alla tulnud suured ja väikesed lauljad. Rääkimata kodudest, kus lisaks laulule poetatakse ilmselt nii mõnigi pisar.


Sättimised on sätitud, nüüd on aeg suureks peoks. Me võime Jõgevamaal uhked olla, sest laul ja tants on meil au sees. Kirge tantsukingade ja pillide järgi jagab ka perekond Peters, kelle minevik ja tulevik on seotud just sellega.

Nõnda jagub toredaid lugusid möödunud tantsu- ja laulupidudest ja natuke hirmugi, et mis saab siis, kui 50 aastat valgena püsinud rahvariided laulupeosupiga kokku saavad. Kuid eks ole seegi omaette mälestus, millele aastaid hiljem tore tagasi vaadata.

Muidugi unistab perekond, et ehk saaks korda Põltsamaa lauluväljak. Võib-olla tasub vallavalitsusel selle üle pikemalt juurelda ning järgmiseks suuremaks peoks teha kingitus ja üllatada vallaelanikke kohaga, kus ühiselt koos laulda ja tantsida.

Olgugi et ilmataat tundub seekord peolisi ja pealtvaatajaid selle kehvemaga kostitama, on tegemist ilmselt kõige visama seltskonnaga, sest tantsijat ja lauljat ei peata vist miski. Kui on tung häälepaelad valla lasta ja jalga keerutada, pole vahet, kas taevast sajab vihma või pussnuge.

Nädalavahetus tuleb pikk, kuid üks on kindel: suur pidu on alguse saanud ja kõik on täpselt nii nagu peab. Võtkem siis suurest juubelipeost kõik, mis võtta annab.

blog comments powered by Disqus