Saskia Alusalu sai uue suursponsori

Eesti parim kiiruisutaja, 2018. aasta Eesti parim naissportlane Saskia Alusalu ja ehituskontsern Nordecon AS sõlmisid sponsorlepingu, mis aitab maailma ühel kiireimal naisel uiskudel treenida 2022. aasta taliolümpiaks.


„Olen alati oma tööd teinud suure kire ja armastusega, kuid ühtegi suurt asja ei saa teha üksi. Nordeconi puhul on tegemist olulise eeskujuga kogu meie ühiskonna jaoks. Nii nagu ehitab Nordecon, ehitan ka mina – mõlemad alustame vundamendist.

Meie koostöö on minu jaoks äärmiselt oluline ja sai teoks vajalikul hetkel. Olen väga tänulik, sest see aitab mul keskenduda sellele, mida armastan kõige rohkem – pühenduda ja keskenduda oma arengule ja muidugi, kiiremini uisutada,“ kommenteeris koostööd Saskia Alusalu.

Koos fjordidemaa koondisega

„Olen väga tänulik oma täiustunud tugitiimile, mis võimaldab mul olla veelgi professionaalsem. Kõike seda silmas pidades tegutsen järjepidevalt ja keskendunult järgmise olümpia suunas, mis toimub Pekingis 2022. aastal.“

„Saskia on erakordse pühendumisega sportlane: tema pingutused ja saavutused on eeskujuks nii sportlastele kui kõikidele teistele,“ ütles Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller. „Suurettevõtete sponsorlepingud sportlastega on jäänud viimastel aastatel harvemaks – see on trend, mida proovime eeskuju näidates murda. Eesti sportlasi peavad toetama Eesti ettevõtted ning Nordeconi eesmärk on toetada just noori arenemisel, treenimisel ja töötamisel oma eesmärkide nimel. Nendest eeldustest lähtuvad kõik Nordeconi sponsorlepingud.“

Tänu sõlmitud sponsorlepingule saab Saskia täies mahus valmistuda eelolevaks hooajaks. Olulisim muudatus on kahtlemata võimalus liituda maailma tippu kuuluva Norra koondisega. Alusalu treeningplaani koostab Norra koondise treener Bjarne Rykkje ja ta harjutab koos fjordidemaa koondisega.

Juba eelmisel hooajal üritas Alusalu saada harjutama Norra koondise juurde, kuid siis sai eitava vastuse. Tänavu kevadel langetasid norralased aga positiivse otsuse ja see tähendas sportlase jaoks otsekui uut sisenemist kiiruisutamise köögipoolele.

Alusalu tunnistab, et alles nüüd on tema jaoks avanenud kõik kiiruisutamise nüansid. „Kui enne arvasin, et tean kiiruisutamisest kõike, siis nüüd olen veendunud, et ei tea midagi.”

Praegu kodumail viibiv Alusalu jätkab peatselt treeninguid Portugalis toimuvas jalgrattalaagris ning septembri teises pooles läheb viieks nädalaks Saksamaa uisumekasse Inzelli. See jääb Saskia jaoks võistlushooajal ka lähtekohaks, kust ta suurvõistlustele sõidab.

Eesmärgiks tiitlivõistlused ja MK-sari

Algava hooaja tähtsamad etteasted tuleb Eesti parimal kiiruisutajal teha Euroopa ja maailmameistrivõistlustel, mis leiavad aset uue aasta esimeses pooles. MK-võistluste sari algab novembri teises pooles ning avaetapp sõidetakse Minski jääovaalil.

„Hetkel on plaanis osa võtta kõigist kuuest maailmakarika etapist, kus osalen oma põhialadel 3000m ja mass-stardis,“ täiendas Saskia Alusalu.

Saskia Alusalu on Eesti rekordi omanik kiiruisutamises kõikidel distantsidel alates 2009. aastast. Ta on 38-kordne Eesti meister kiiruisutamises ning tema nimel on 85 Eesti rekordit. Läinud aasta detsembris osales Alusalu taas ka kodusel Adavere uisuovaalil, kus Jõgevamaa meistrivõistlustel kiiruisutamises sündisid taas uued rekordid. Ja seda nii 500 kui ka 1500 meetri distantsil.

Meie oma kiiruisutaja loodab ka noortesse süstida kiiruisu- ja spordivaimu. Saskia ise on tõdenud, et üks tema missioonidest on, et uisutamine ära ei kaoks.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus