Saskia Alusalu püstitas Salt Lake Citys kaks Eesti rekordit

Kiiruisutaja Saskia Alusalu võistles nädalavahetusel USAs Salt Lake City olümpiaovaalil peetud MK-sarja teisel osavõistlusel. 5000 ja 1500 meetri distantsil püstitas Alusalu uued Eesti rekordid, ühisstardiga sõidus teenis aga selle hooaja esimesed MK punktid.

Võistluste avapäeval startis 21aastane Alusalu MK sarjas esmakordselt 5000 meetri sõidus. Viimati 2014. aasta veebruaris Inzellis seda distantsi aja peale sõitnud adaverelane ületas oma senise tipptulemuse 13,07 sekundiga, paraku lõpuaeg 7.30,81 B-divisjoni viimasest kohast kõrgemat ei toonud. Eelviimane koht siiski väga kaugele ei jäänud, itaallanna Francesca Bettrone läbis viis kilomeetrit Alusalust vaid 0,89 sekundi võrra kiiremini. Kahekümne kolmest teises tugevusgrupis startinud uisutajast oli ajaga 6.45,04 kiireim hollandlanna Carien Kleibeuker. Tema aeg jäi üllatuslikult ka kogu päeva parimaks, sest A-divisjonis sai 6.47,42ga esikoha tšehhitar Martina Sablikova.

Laupäeval kavas olnud 1500 meetri sõidus sai Saskia Alusalu B-divisjonis 25 startinu hulgas 24. koha. Lõpuaeg 2.02,44 oli viie sajandiku võrra kiirem nädala eest Calgarys sõidetud senisest tippmargist. Teises tugevusgrupis võttis ajaga 1.55,14 võidu Kanada esindaja Ivanie Blondin, suurepärast minekut näitasid aga tugevamas rühmas kaksikvõidu saanud ameeriklannad Heather Richardson-Bergsma ja Brittany Bowe. Mõlemad sõitsid üle eelmisel nädalal Calgarys Bowe püstitatud maailmarekordi 1.51,59 – uus tippmark 1.50,85 andis esikoha Richardsonile, 1.51,31 jättis Bowe teiseks.

“Lootsin paremat ja tean, et olen enamaks võimeline,” võttis Alusalu kaks esimest distantsi kokku oma Facebook’i kontol.

Pühapäeval tegi Saskia Alusalu aga oma uue hooaja esimese stardi eelmisel hooajal palju edu toonud ühisstardiga sõidus. A-divisjonis õnnestus selja taha jätta üks konkurent, 19. koht tõi Alusalu kontosse selle hooaja esimesed kuus MK-sarja punkti. Etapi võitis hollandlanna Irene Schouten.

“Ei läinud nii, nagu lootsin,” kirjutas Alusalu. “Väsimus andis tugevalt tunda pärast kaht nädalavahetust võistlemist. Samuti avastasin, et paljud tiimid kasutavad ühisstardiga sõiduks spetsiaalseid terasid ning see tegi võistlemise raskemaks. Samas oli ka eelmise hooaja alguses minu jaoks raske ühisstardiga sõiduga harjuda (väiksem kurvide raadius ja kontakt teiste uisutajatega), see lihtsalt vajab harjutamist.”

MK-sarja kolmas etapp peetakse 4.-6. detsembrini Saksamaal Inzellis.