Saskia Alusalu pälvis sportliku meelelahutaja tiitli

Mai lõpus toimunud ajakirja  Kroonika meelelahutusauhindade jagamisel läks aasta sportliku meelelahutaja tiitel Adavere tüdrukule Saskia Alusalule, kelle olümpiadebüüt naelutas telerite ette kaasa elama peaaegu kõik eestimaalased. Esmaspäeval sai Alusalu oma auhinna ka kätte.


„Minu jaoks on selle auhinna juures vist kõige toredam see, et tegemist on teistmoodi auhinnaga. Võib-olla see näitabki, kui paljudele inimestele läheb korda, mida ma teen. Ja kui saan kedagi motiveerida, siis see annab mulle endale ka palju motivatsiooni juurde,“ sõnas Alusalu, märkides, et spordi üks eesmärke ongi inimestele emotsioone pakkuda.

Avalik tunnustus ja auhind on heaks motivaatoriks ka noortele ning neile, kes muidu võib-olla spordiga nii palju ei tegeleks? „Ma loodan, et on. Maakonna noorte meistrivõistlused uisutamises toimusid kaks nädalat pärast olümpiamänge Adaveres. Siis Väino Treiman ütles, et seal oli üle 200 lapse uisutamas. Seal ei ole kunagi nii palju lapsi olnud,“ oli Alusalu positiivne. Lisaks saab ta sõnumeid ka neilt noortelt, keda ta motiveerib. „Paar päeva tagasi tuli sõnum ühelt tüdrukult. Ta ütles, et ma motiveerin teda palju ning jooksuvõistlusel, kus ta osales, oli tihe rebimine teise vanuseklassi tüdrukuga. Ta olevat mõelnud sellele, kui palju mina trenni teen, ja ta võitiski võistluse ära,“ rääkis sportlane ja kinnitas, et sellised sõnumid teevad südame soojaks. „Siis tunnen, et sellel, mida teen, on missiooni ka, kui see nii paljudele korda läheb.“

Praegu treenib Alusalu Käärikul ning teisipäeva lõuna paiku lõpetas ta hommikuse rattasõidu. „Täna oli natuke intensiivsem trenn, tuli umbes 80 kilomeetrit. Laagrit alustasime esmaspäeval, tulime Adaverest Käärikule ratastega, kokku umbes 110 kilomeetrit. Praegu on ettevalmistusperiood hooga käimas,“ sõnas kiiruisutaja, kes juba järgmisel nädalal Saksamaale jäälaagrisse sõidab.

„Tõenäoliselt septembrist lähen põhiajaga ära nagu tavaliselt. Olengi viimased suved teinud nii, et kuna meil täispikka uisurada ei ole, siis olen septembris Eestist ära läinud,“ ütles Alusalu, kes praegu kasutab Eesti suve ära ning treenib kodumaal. Alles jaanilaupäeval sõitis ta ligi 120 kilomeetrit. „See on üpriski tavaline. Kilomeetreid koguneb tõesti palju, põhja ladumine ongi jalgrattal, rulluisku on oluliselt vähem. Muidugi ka jõutreeningud ja uisuhüppetreeningud uisuasendis,“ rääkis sportlane, kes plaanib sellel nädalavahetusel osa võtta ka Pärnus toimuvatest Eesti meistrivõistlustest rulluisumaratonis. Rulluisku peab Alusalu pigem heaks vahelduseks. „Rulluisutamise järgi ma treeninguplaane ei säti, aga nii palju, kui Eestis olen, võtan nendest võistlustest osa. Põhieesmärk on siiski jäähooaeg.“

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus