Saskia Alusalu näitab stabiilset vormi

Adaverest pärit kiiruisutaja Saskia Alusalu on alustanud MK-sarja uut hooaega edukalt. Jaapanis ja Poolas toimunud startidel on ta näidanud stabiilset vormi.


Jaapanis Obihiros peetud MK-etapil teenis Saskia 3000 m distantsi B-grupis kuuenda koha, kaotades võitjale 2,84. Nädal hiljem, samuti Jaapanis, seekord Tomakomais välitingimustes peetud kiiruisutamise MK-etapil sai Saskia Alusalu 3000 m distantsi B-grupis kümnenda koha. Ühisstardisõitudes teenis ta 10. ja 13. koha.

Tehnika vajab lihvimist

„Loomulikult tahtsin rohkem, kohe ja kiiremini. Ma tean ja tunnen, et mul ei ole ühtegi ideaalset võistlust olnud, alati on midagi, mida saaks paremini teha,“ on Alusalu tulemustest rääkides tagasihoidlik. Peamiselt leiab ta, et lihvimist vajavad tehnika ja ka pisiasjad.

„Näiteks kurvi sisenemised, millega on paljudel startidel probleeme olnud. See on iseenesest lihtne asi, mida parandada. Üldiselt olen rahul, vorm on stabiilsem kui varem. Tunnen, et midagi saab alati paremini ja see annab motivatsiooni järgnevateks startideks,“ sõnas Alusalu.

Samas on tal hea meel, et teenis igast stardist ka maailmakarikapunkte. Möödunud nädalavahetusel Poolas Tomaszów Mazowieckis toimunud kiiruisutamise MK-etapil teenis Saskia Alusalu 1500 meetri distantsis B-grupis ajaga 2.04,952 naiste konkurentsis 18. koha, jäädes alla grupi parimale viis sekundit. Kuna MK-etapil ei olnud Alusalu põhidistantsi, kasutas ta etappi treeningvõistlusteks. Alusalu põhidistantsiks on 3000 meetrit ja ühisstart, mis talle enim sobivad. „5000 meetriga jäin suhteliselt rahule, ringi ajad olid stabiilsed,“ möönis Saskia. Küll tõdes ta, et jää polnud hea ning sellega oli raskusi ka teistel.

Jaapanis Tomakomais välitingimustes toimunud ühisstardiga jäi ta rahule. „Tunne oli hea ja grupis sõitmine oli minu jaoks oluliselt mugavam kui varem. See meeldib mulle järjest enam,“ rõõmustas Saskia. Rahule jäi ta ka 3000 meetri sõiduga, milles sõitis end esikümnesse, kaotades võitjale 5,80. Paraku ei mänginud jää meie sportlase kasuks.

„Start oli viimasel päeval ja siis oli ilm oluliselt soojem ning õhuniiskus palju kõrgem. Jää hakkas iga minutiga järjest valgemaks minema. Kuna mul oli esimesel MK-etapil Obihiros suhteliselt tugev 3000 meetri sõit, siis see tähendas, et sõitsin eelviimases kvartetis. Selleks ajaks oli jää juba pealt lumeks muutunud. See minu kasuks ei mänginud. Ühtlasi on see põhjus, miks pole viimased 10 aastat ühtegi MK-etappi välitingimustes toimunud, sest see on ebaausam,“ selgitas Alusalu.

Hooaja siht MM-il

Hooaja teravik on sportlase hinnangul suunatud siiski hooaja teisele poolele, kui toimub MM-võistlus. „MK-etapid on väga olulised, et end MM-ile kvalifitseerida, aga samas peab kogu aeg silmas pidama, et kõige olulisem on seal ka heas vormis olla.“

Sellel nädalal valmistub Saskia aga järjekordseks MK-etapiks Hollandis. „Enesetunne on väga hea, tunnen, et vorm on hea, ka eelmised stardid on näidanud, et taastun eelmisest startidest suhteliselt ilusti. Nüüd tuleb jälle uue jääga harjuda, palju on tehnikale keskendumist,“ tõdes Saskia. Küll möönis ta, et pidev reisimine on koormav. „Kogu aeg on liikumist, aga kui vorm on hea, siis on lihtsam,“ lisas ta.

Koju jõuab kiiruisutaja napilt enne jõule, kuid see ei tähenda jõulupuhkust. „Olgugi et saan Eestis olla, tähendab ikkagi seda, et pean palju trenni tegema,“ kinnitas Alusalu.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus