Saskia Alusalu kannab olümpiamängude avatseremoonial Eesti lippu

Eesti lippu kannab homme toimuval XXIII taliolümpiamängude avatseremoonial Pyeongchangis Adaverest pärit kiiruisutaja Saskia Alusalu, olles esimene Jõgevamaalt pärit sportlane, kellele selline au osaks langeb.

Esmakordselt olümpial võistleva Alusalu sõnul on mängude avatseremoonial Eesti lipu kandmine väga suur au ja eriline tunnustus. „Eesti kiiruisutamine on olümpiamängudel esindatud enam kui 50aastase vaheaja järel ja see on tõeliselt ilus viis seda tähistada,” ütles Alusalu ja lisas: „Loomulikult on see vastutusrikas ülesanne ja ühtlasi ka minu senise sportlaskarjääri üks pidulikumaid hetki.”

Eesti olümpiadelegatsiooni juhi Martti Raju sõnul ei olnud lipukandja valimine keeruline. „Viimasest korrast, kui eestlane kiiruisutamises olümpiamängudel võistles, on möödunud 50 aastat. Selle Eesti jaoks olulise spordiala taaskord olümpiale jõudmine on väärt tähistamist ja esiletõstmist,” ütles Raju ja lisas: “Saskia Alusalu on ka selle olümpiakoondise üks seni edukamaid sportlasi, kes saavutas 2015. aasta MM-il 10. koha, mis oli lisaargumendiks tema valimisel.”

23aastane Alusalu osaleb olümpiamängudel esimest korda. Pyeongchangis on Alusalu alaks kiiruisutamise ühisstardi võistlus. Tema treener on Tristan Loy. Saskia Alusalu on jõudnud Euroopa meistrivõistlustel kahel korral esikümnesse (aastal 2011 10. koht, aastal 2013 7. koht). Maailmameistrivõistlustel saavutatud kõrgemad kohad on 10. aastal 2015 ja 21. aastal 2016.

Alusalu on teine Eesti kiiruisutaja, kes olümpiamängude avamisel on lippu kandnud. 1992. aastal Albertville’is toimunud taliolümpiamängudel täitis seda austavat ülesannet  kiiruisutamise olümpiavõitja Ants Antson.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus