Sangpommitõstjad Paikusel neljandad

Nädalavahetusel Pärnumaal Paikusel toimunud EMSL “Jõud” meistrivõistlustelt sangpommi mitmevõistluses naasid meie rammumehed sel korral võistkondliku neljanda kohaga. Võitjakarikas kuulus koduseinte vahel võistelnud korraldajatele, sest punkte tõid iga kehakaalu kümme parimat. Ainsa esikoha tõi pärnakatele Häädemeeste noormees Rando Kuuse, kes tõukas 16-kg pomme 91 ja rebis 248 korda. Väga tublilt esines siin meie Mattias Viljamaa, kes uute isiklike rekorditega 56 ja 236 korda edestas pea paarikümmend konkurenti ja võis vastu võtta pronksmedali.

Meestest kaitses meistritiitlit kuni 60 kg kaalus Heino Põldoja 5+150 korraga. Kuni 75 kg kaalus täiendas oma kollektsiooni Ain Kurs 50+170 korra eest saadud pronksise autasuga.

Kuue kuni 90-kilose mehe heitlusest väljus teise kohaga vanameister Ülo Kuusk, seekordseks tulemuseks 45+224 tõstekorda. Kõige raskemate meeste seas ihkas järvalane Aare Kabel mullu Eesti meistrivõistlustel meie Andres Metjerilt saadud kaotuse eest revan?i ja selle ta ka lõpuks sai, tulemused vastavalt 90+151 ja 65+ 160 korda.

Traditsiooniliselt oli parima kogusumma tegijaks tartlane Ruben Poljakov, kes -80 kg kaalus tõukas 24-kg pomme 100 ja rebis 223 korda.

Hooaja jätkuks sõidavad Põldoja ja Metjer sellel nädalavahetusel Eesti koondisega Riiga Balti karikavõistlustele. 17. aprillil on kõik huvilised oodatud Tootsi lahtistele võistlustele, kus 1993. aastal ja hiljem sündinud poisid võistlevad 8 kg pommiga ainult rebimises, teistel vanusegruppidel on kavas mitmevõistlus vastavalt 12, 16, 24 või 32-kg pommidega.

Veteranid jätkavad ettevalmistust mai alguses Lipetskis toimuvateks sangpommi MM võistlusteks.

VALDU WELTBACH

blog comments powered by Disqus