Sangpommi rebimise MMilt kaks kulda Jõgevamaale

Tänavusel MMil osales üle poolesaja võistleja üheksast riigist, uued esinejad olid USA ja Austraalia. Seekord esindas Eestit seitse võistlejat ja nad kõik jõudsid medalikohtadeni. Jõgeva mees Heino Põldoja rebis 24- kilost pommi 133 korda ja tuli oma vanuseklassis (60 kuni 65 aastased) ja kehakaalus (kuni 60 kg) kuldmedalile. Põldojale on jõudnud veteranide maailmameistri juba neljandat korda, tal on ka kolm hõbe- ja üks pronksmedal. Ain Kurs Puurmanist oli MMil esimest korda ja tuli kohe kuldmedalile. Eestlastest teenisid oma vanuse ja kaalukategooriates kuldmedali ka Kalle Puss ja Märt Liivak Järvamaalt.

Talunik Ülo Kuusk Palamuse vallast Kivimäe külast rebis pommi sirgetele kätele 217 korda. Seekord jäi ta oma vanale rivaalile, lätlasele Viesturs Gargurnisele vaid kolme tõstega  ja pidi leppima hõbemedaliga. Lätlane oli enne MMi teinud ka uue Guinessi rekordi, tõstes sangpommi ühe käega 420 korda.

Teise hõbemedali tõi Eestisse Enno Tiits, kes võistles noorimas, 40 kuni 44 aastaste meeste klassis. Samas vanuseklassis, kuid üle 80 kilo kaaluvate kategoorias sai pronksmedali tartlane Ruben Poljakov.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus