Sangpommi EMilt taas mitu medalit

Leedus Šiauliais hiljuti toimunud Euroopa meistrivõistlustel sangpommispordis esinesid taas hästi Jõgevamaa selle ala tegijad.

Eesti esindajatest ainsana meeste konkurentsis kaasa teinud Andres Metjer (võistles kuni 105 kg kaalukategoorias) jäi küll napilt medalita, ent võistlejate rohkust ja taset arvestades oli ka neljas koht tubli saavutus. Üle 60 aastaste meesveteranide klassis, kus konkurents väiksem, tõid aga nii Ain Kurs (võistles kuni 73 kg kaalukategoorias) kui ka Ülo Kuusk (kuni 95 kg) ära kaks meistritiitlit: ühe kahevõistluses ja teise nn pikas tõukamises (selle ala puhul lastakse pomm tõugete vahel alla rippesse). 55-65-aastaste ja kuni 68 kg kaaluvate naisveteranide kategoorias tuli Euroopa meistriks Elvi Bender.

Hästi esinesid ka Eesti 11-liikmelise koondise Pärnumaalt pärit liikmed: Toivo Põldur tuli meesveteranide hulgas kahe- ja Malle Tiko naisveteranide hulgas ühekordseks võitjaks, kahvatumat karva medalid teenisid välja veel naisveteran Aive Vahter ja naisjuunior Siiri Univer.

Euroopa meistrivõistlused sangpommispordis peeti mitte-olümpiaaladele keskendatud Euroopa mängude raames. Mängude piduliku avamise järel said meie sangpommisportlased jälgida näiteks kaunist ja kaasahaaravat võistlustantsuturniiri.

Eesti Sangpommispordi Liidu presidendi Ülo Kuuse sõnul on kõigil Šiauliais võistlemas käinutel võimalus oma tulemusi parandada novembri keskel Tamperes (Soome) toimuvatel maailmameistrivõistlustel sangpommispordis.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus