Sander Maasing sai EOK stipendiumi

Eesti Olümpiakomitee ning haridus- ja teadusministeerium kinnitasid 2019. aasta sügissemestriks haridusstipendiumi, mille pälvisid 26 praegust ja endist tippsportlast. Nende seas ka Jõgevamaa jalgrattur Sander Maasing.


EOK projektijuhi Natalja Inno sõnul on EOK ja haridus- ja teadusministeeriumi 16 aasta pikkune koostöö tippsportlaste haridusstipendiumi projektiga olnud tõhus. „See projekt on üks EOK topeltkarjääri programmi komponentidest, mis soodustab sportlastel sportlaskarjääri ajal või pärast karjääri lõpetamist omandada kõrg- või kutseharidust. Palju on korduvtaotlejaid ehk meie sportlased hoolivad sellest, et lõpuni õppida ja kraad välja teenida,” ütles Inno.

Haridusstipendiumi pälvinud tippsportlased on õpinguid jätkamas nii Eestis kui ka välismaal asuvates kõrg- ja ametikoolides. Kaks korda aastas välja antavat EOK ja HTM-i haridusstipendiumit saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumi suurus on kuni 1000 eurot semestris. Stipendiumile on võimalik konkureerida sportlastel, kes on Eesti koondisesse kuulunud vähemalt kolme aasta jooksul. Kui sportlane on tegevkarjääri juba lõpetanud, ei tohi olla sellest möödunud üle viie aasta. Samuti oodatakse stipendiaatidelt oma elus ja sporditegevuses ausa mängu põhimõtete järgimist, noorematele eeskujuks olemist ning dopinguvastaste reeglite järgimist.

Kokku teenisid sel semestril haridusstipendiumi 17 spordiala (karate, veemoto, laskesuusatamine, kergejõustik, kahevõistlus, sulgpall, pararattasport, rühmvõimlemine, jalgpall, murdmaasuusatamine, sõudmine, purjetamine, jalgrattasport, aerutamine, mäesuusatamine, iluuisutamine, laskmine) esindajad. Kokku toetatakse sel semestril sportlaste õpinguid 23 948 euroga.

Lisaks Sander Maasingule pälvisid 2019. aasta sügissemestril haridusstipendiumi teiste seas ka Johanna Allik (iluuisutamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Rasmus Haugasmägi (veemoto), Kaur Kuslap (sõudmine), Sergei Pareiko (jalgpall), Han Hendrik Piho (kahevõistlus),
Kätlin Piirimäe ja Karl Robert Saluri (mõlemad kergejõustik), Anna Pohlak (purjetamine) jt.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus