Samovarimuuseumis avati teetuba ja hakatakse õpetama ikoonikirjutamist

Kasepääl tegutsevas samovarimuuseumis avati nädalavahetusel külaliste kostitamiseks Varvara samovari teetuba. Augusti algul toimub aga muuseumis ikoonikirjutamise kursus.

Samovarimuuseumi rajaja ja perenaise Veronika Kookmaa sõnul saab Varvara samovari teetoas rüübata samovariteed ja maitsta pirukaid, kooke ja teisigi suupisteid, mille valmistamisel kasutatakse kohapealseid aiasaadusi, näiteks Peipsi sibulat.

“Küpsetame muuseumimajas. Selles töös on abiks ema ja tütar Zinaida ja Kathy Klemm, kes on minu tädi Varvara tütar ja tütretütar,” ütles Kookmaa.

“3. augustil saab samovarimuuseumis aga teoks ikoonikirjutamise kursus. Õppisin seda kunsti kultuurikoja ikoonimaalimise ringi juhendaja Einike Vasseli juures ja juuli keskel osalen Võrumaal ka ikoonimaali laagris. Muuseumis hakkan kursust juhendama ise, kuid loodetavasti saab õppimisepäeval Kasepääle tulla ka Einike Vassel. Ikoonide autorid saavad oma kunstitööd kaasa,” rääkis ta.

Veronika Kookmaa kinnitas, et tänavuselgi hooajal toetab samovarimuuseum Kükita vanausuliste palvela kordategemist. “Pühakojas on tarvis uuendada vihmaveesüsteemid, kaks põrandat ja koridor,” lisas Peipsimaa kultuuripärandi hoidja ja tutvustaja.

<span style=”FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: “>i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus