Salongiõhtul tutvustati kõhutantsu

Korraldajaks oli tantsuklubi Stiil eesotsas Valev Pärnaga. Peol sai näha nii peotantsijaid kui ka päris kõhutantsu, mida näitasid rahvale kaks Tartu neidu, esinejanimega õed ?aharazad. Esinesid ka Jõgeva noored võistlustantsijad, kes võistlustelgi osalevad. Ka publik sai võimaluse jalga keerutada. Põhieesmärgiks oli arutleda teemal, kas luua Jõgevale oma tantsuklubi. Koos jõuti otsusele, et Jõgeva vajab seda kindlasti ning asi ongi juba käsile võetud. Tantsusalongide traditsiooni jätkatakse kindlasti, sest see julgustab inimesi tantsima ja täiendab ka nende oskusi.

Oma muljeid salongiõhtust jagasid üks korraldajatest Silver Hannus, Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilased Kaubi Koch, Mairi Mitt, Koolitare müüja Taimi Lauga ja Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.

Silver Hannus: ?Jõgeval on toimunud mitmeid tantsusalongi pidusid, kuid see õhtu oli eriti meeldiv, sest oli näha nii palju uusi nägusid. Tore on vaadata, kuidas rahvale meeldib tantsida ja seetõttu tegimegi ettepaneku luua Jõgevale oma tantsuklubi, millega kohalviibijad nõustusid.?

Kaubi Koch: ?Mulle meeldivad sellised üritused väga, jäin rahule. Arvan, et salongiõhtut peaks veidi rohkem reklaamima, paljud ei tea sellest midagi. Selline üritus annab julgust ja enesekindlust. Salongiõhtud on huvitavad, sest igakord on uued esinejad. Õed ?aharazad, kes kõhutantsu demonstreerisid, näitasid ka videot Egiptusest. Loodan, et selliseid üritusi tuleb veel.?

Mairi Mitt: ?Mulje on ülimalt positiivne, mulle meeldib tantsida ja on tore, kui seda kuskil ka teha saab. Tahaksin, et rohkem noori tantsida oskaksid, seega on Jõgeva oma tantsuklubi loomise idee suurepärane.?

Taimi Lauga: ?Olen ülimalt rahul sellega, et Jõgeval luuakse peotantsuklubi.?

Airi Rütter: ?On tore vaadata, kuidas erinevad põlvkonnad koos tantsivad ning ilus, kui osatakse ka õigesti tantsida. Sellised üritused võiksid toimuda vähemalt kord kvartalis. Tantsuklubi Stiil on tutvustanud erinevaid tantsustiile ja see on hariv. Nad on toonud üritustele väga häid esinejaid. Kutsun kõiki julgelt osa võtma!?

Järgmine tantsusalongi õhtu peaks toimuma juba uue aasta alguses.

MAARJA-MARIANNE PILV

blog comments powered by Disqus