Salongiõhtu Ene Ergmaga

Esmaspäeva, 12. veebruari õhtul kell 17.15 saab Põltsamaa raamatukogus teoks järjekordne salongiõhtu. Raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul sai salongiõhtute traditsioon alguse 2008. aastal, kuid huvitavaid külalisi on raamatukokku esinema kutsutud juba väga kaua. Seekordseks külaliseks on astrofüüsik ja poliitik, Eesti Teaduste Akadeemia liige ning endine riigikogu esimees Ene Ergma.

Esmaspäevane salongiõhtu on Põltsamaa raamatukogu kollektiivi kingitus kohalikule rahvale Eesti 100. sünnipäevaks.

Teatavasti on Põltsamaale plaanis kosmopark  rajada, seda silmas pidades soovitab Rutt Rimmel esitada Ene Ergmale küsimusi kosmoseuuringute teemal. Kindlasti on oodatud ka nii meie riigi sisepoliitikat kui  välispoliitikat puudutavad küsimused.

Varem on raamatukogu salongiõhtutel külalisteks olnud  Rein Veidemann, Marju Lauristin, Tõnu Aav, Andrus Kivirähk, Igor Mang ja paljud teised huvitavad ja tuntud inimesed.  

Rutt Rimmeli sõnul sõltub salongiõhtutel osalejate arv sinna esinema kutsutud külalisest. Tuntumad persoonid meelitavad tavaliselt kohale nii suure hulga huvilisi, et kõik ei mahu istumagi, kuid samas on olnud ka hõredama kuulajaskonnaga kohtumisõhtuid. Raamatukogu direktori kinnitusel on neil plaanis salongiõhtute traditsiooni jätkata.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus