Saksamaa kutseõppurid ja -õpetajad külastasid Põltsamaad

<p style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal” align=”justify”>Eelmise aasta alguses said Tšehhi Vabariigis Kamenice nad Lipous kokku kuue riigi ametikoolide esindajad, et luua rahvusvahelise Comeniuse projekti raames kutsekoolide ühisprojekt, kus osaleb ka Põltsamaa Ametikool. Möödunud teisipäeval võõrustati Põltsamaal külalisi Saksamaalt Lippstadti Kutsehariduskeskusest.

 

Ühisprojektis osaleb lisaks Põltsamaa Ametikoolile veel kaks kutsekooli Austriast, kaks Tšehhi Vabariigist, üks Soomest ja üks Saksamaalt. Projekti Eesti poolse koordinaatori, Põltsamaa Ametikooli projektijuhi Kaarel Malva sõnul saabus seekord Eestisse Saksamaa  Lippstadti Kutsehariduskeskuse esindus. Eelmise teisipäeva hommikul tegidki Lippstadti külalised tutvust siinse ametikooliga. Neile andis koolist põhjaliku ülevaate direktor Viive Kibena. Pärastlõunal  kohtusid külalised Põltsamaa linnavalitsuse esindajatega ning tutvusid linna noortekeskusega. 

Oluline sotsiaalne kompetents

Lippstadti Kutsehariduskeskuse õpetaja Dorothea Brinki sõnul on Kölnist 150 kilomeetri kaugusel asuvas õppeasutuses 3500 õpilast. Kutsehariduskeskus osaleb rahvusvahelises koostöös juba kümme aastat,  Põltsamaa Ametikooli õpetajate ja õpilastega saadi lähemalt tuttavaks kahe aasta eest.  Põltsamaa Ametikooliga tajutakse lähedust ka seetõttu, et nemadki  tegutsevad maapiirkonnas ja õpetavad noortele maal elamiseks ning töötamiseks vajalikke oskusi. Varem on Lippstadti Kutsehariduskeskus teinud koostööd rootslaste, tšehhide ja austerlastega.

Dorothea Brinki sõnul võtsid nad Eestisse  kaasa sellised õppurid, kellel on tugevam sotsiaalne kompetents. Tema kinnitusel olid nende õpilased väga rõõmsad selle üle, et saavad projektis kaasa teha. Lisaks Põltsamaale, kus Saksa külalised ka jalgsi ringkäigu ette võtsid, tutvusid nad lähemalt veel Tallinna ja Tartuga. 

Kodumajanduse eriala neiud osalevad projektis rõõmuga

Külalisõpetajale hakkas silma, et Põltsamaa Ametikool on teinud märkimisväärseid edusamme. Siin on remonditud klassiruume ja praktikalaboratooriume, parandatud õppimisvõimalusi.

Lippstadti Kutsehariduskeskuse õpilaste Jeannette Rogeli ja Julia Kunzi sõnul valisid nemad selle kooli seetõttu, et kool asub nende kodule küllaltki lähedal. Mõlemad neiud õpivad seal  teisel kursusel kodumajandust.

Küsimusele, miks just neid projektis osalema valiti, vastasid neiud, et valiku tegemisel peeti silmas õpilaste huvisid, õppeedukust ja suhtlemisoskust. Küllap on Jeannette  ja Julia aktiivsed tüdrukud, sest ka nende kursusekaaslased olid veendunud, et just nemad võiksid kooli esindada.

“Võtsime ettepaneku rahvusvahelises projektis osaleda ja Eestisse sõita vastu suure rõõmuga,” tunnistasid tüdrukud.  

Rahvusvahelise projekti raames toimuvatest kohtumistest viimane leiab aset Lippstadtis. Dorothea Brinki sõnul plaanivad nad tutvustada külalistele oma linna, samuti ühte sealset toiduainetetööstuse ettevõtet ning kuulsat põllumajandusmasinate firmat Claase.

Suhtlemine toimub põhiliselt inglise keeles, millega nende õpilased tema kinnitusel hakkama saavad.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus