Sadukülas on taas kauplus

Jõgeva Majandusühistu sulges Saduküla kaupluse, sest lõppes kauplemisluba, mida tervisekaitsetalitus enam ei pikendanud. ?Arvestades paljude inimeste soove osta kaupu kodukandist, pidas Puurmani vallavolikogu vajalikuks aidata kaasa kaupluse taasavamisele,? ütles vallavolikogu esimees Peeter Kallasmaa.

Enne taasavamist uuendati kauplust kohaliku omavalitsuse rahastamisel: soojustati põrandad, valati aluspõrandad, ehitati välja põrandaküte, paigaldati ripplagi  ja tehti muudki vajalikku.

Vallavalitsus sai koostööpartneriks Põltsamaa osaühingu Windmaker,  kes oli huvitatud kaubandusteenuse pakkumisest Sadukülas ning võttis poeruumid vallalt rendile. Vallavolikogu otsustas anda kauplejale kohalikust eelarvest 50 000 krooni toetust, mis tuleb tagasi maksta aasta pärast.

Kaasajastamistöid tegid kaupluses aktsiaselts Jõgeva Ehitus ja osaühing Windmaker.

Müüja Lilia Erese sõnul on taasavatud poes 70 m2 müügipinda.

     Oma poe tagas saamisest on Saduküla elanikel igati hea meel. ?Väga meeldiv, et meie kandis jälle pood avati. Nüüd saan kiiresti ja mugavalt vanuritele vajaliku toidukraami ja muudki tarvilikku osta,? ütles hooldustöötaja Erna Vanakõrts, kes esimesel poeskäigul ostis jahu, saia ja frikadelle.

?Ilusates ja valgetes poeruumides on hea kaupa valida,? avaldas rahulolu Saduküla proua Pille Rist.

Uue poe eesruumi on paigaldatud mänguautomaadid lastele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus