Saduküla noored said kooskäimise ruumid

Saduküla bussijaam peaks nüüd enamasti bussiootajate päralt olema, noored seal enam kokku saama ei pea. Nimelt avati neljapäeval Sadukülas noortekeskus, kus kohalikud saavad koroonat ja lauamänge mängida, temaatilisi õhtuid korraldada, peagi ka internetis surfata ja oma projekte teha.

Keskuse rajamine läks maksma 311 000 krooni, lisaks kulus raha sisustusele. Raha eraldasid Hasartmängumaksu Nõukogu ja vald oma eelarvest.

Keskuse rajamise ideega tuli umbes kaheksa aastat tagasi Soomest tolleaegne Saduküla Põhikooli direktor Raivo Põldaru. Tema sõnul läks aega ruumide leidmisega. “Ega see vist päris hea pole, et keskus on elumajas, aga kahjuks polnud vallal paremaid ruume kusagilt saada. Lootsime küll Saduküla keskelt kompleksteeninduspunkti ruume, kuid need on juba eraomanduses,” tõdes koolijuht. 

Noorteühendus “Elu kui filmis”

12 kohalikku noort asutasid mullu 7. märtsil mittetulundusühingu Saduküla Noorteühing “Elu kui filmis”. Juhatusse valiti Annika Kattel, Triin Sirg ja Karina Kaarepere.

Äsjaavatud noortekeskus asub Sadukülas ühe kortermaja teisel korrusel 4-toalises korteris. Puurmani vallavanem Rauno Kuus lubas mai alguseks valla poolt ruumidesse nelja arvutit ja internetiühendust. Tema sõnul toetab vald noorte projekte omaosalusega. 

Noortekeskuse üks võimalik perenaine Annika Kattel ütles, et kindlat aega, millal keskus hakkab lahti olema, pole veel kindlaks määratud. “Kõigepealt leitakse inimesed, kes hakkavad noortekeskuse eest vastutama. Lahtiolekuajad otsustame koos noortega. Peame selgeks saama, millal noored tahaksid keskuses olla ja vastavalt sellele ka tegutseme,” rääkis ta.

Vallavanem Rauno Kuus lisas, et juba järgmisel nädalal peaks noortekeskus saama ka juhid.

Suuremateks üritusteks küsivad noored kindlasti kooli saali. Neid noori inimesi, kes võiksid oma ruumidest heameelt tunda, on Sadukülas umbes 50. Praegu on noorteühingu liikmed vaid 12. “Kui saame kõik paberid  korda, võtame ühingusse vastu ka uusi liikmeid,” lubas Annika Kattel.

Tema sõnul saab tulevikus arvatavasti olema nii, et kes noorteühingu liikmeks ei astu, peab keskusse pääsemiseks loovutama kasvõi sümboolse summa. Nii koguneb keskuse jaoks ka natuke raha. 

Oluline ka kasvatuslik moment

Kindlasti oleks keskusse vaja veel riiuleid ja laudu, aga ka diivanit ning veel lauamänge.

Koolijuht Raivo Põldaru pidas oluliseks, et keskusel on ka kasvatuslik moment. “Kui noored on oma uutes ruumides, mida nad on ka ise aidanud korrastada ja sisustada, siis loodetavasti neid ruume ka hoitakse ega lõhuta,” avaldas ta lootust.

Asjalikud noortejuhid aga leiavad aktiivsetele noortele tegevust, nii et rumalateks tegudeks loodetavasti kellelgi aega ei jää.

Härjanurme Mõisa tegevjuhi kohusetäitja Meelis Venno loodab, et noorte abiga saab korda ka majade ümbrus. Ja järgmine üritus on Saduküla noortel juba nädala pärast – 18. aprillil minnakse koos asulat koristama.

Tänavu on Puurmani vallas avatud kaks noortekeskust – veebruaris Puurmanis ja nüüd Sadukülas.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus