Saduküla koolis valiti piiga ja pisipiiga

Sündmuse erilisust võib aimata juba koolimajale lähenedes – õu on autosid täis ning suuri ja väiksemaid peolisi on koolimaja poole astumas näha mitmest suunast. Tulijaid tervitab fuajees kooli direktor Raivo Põldaru. Saali ukse taga ja koridorides annavad tooni lipsudes ja pidulikult riietatud poisid. Piigakandidaadid kohendavad aeg-ajalt soenguid ja kleidisiile. Saalis istub teiste seas ka üks eriliselt väärika hoiakuga tüdruk, silmapaistvalt ilus kroon peas – Pisipiiga 2004 Keirin kuuendast klassist valmistub krooni ja tiitlit tänavusele pisipiigaks tunnistatule üle andma. Sedakorda on valmistatud lisaks veel teinegi kroon. Kui kolmel varasemal aastal on valitud vaid Saduküla kooli pisipiiga, siis tänavu on õigluse huvides otsustatud valida ka piiga ? see tähendab, et piigakandidaadid selgitatakse tänavu välja kahes vanusegrupis.

Lemmikvärv roosa, ei meeldi kahjulikud harjumused

Õhtujuhid Kaur ja Kristo võtavad kohad sisse ning tutvustavad kõigepealt ?üriid: esimees kooli direktor Raivo Põldaru, liikmed vallavolikogu esimees Peeter Kallasmaa, klassiõpetaja Ülo Raadik ning juuksur Aive Soolepp ja lauluõpetaja Silja Piir Jõgevalt.

Ja siis nad tulevadki ? pisipiigatiitli kandidaadid Mari-Liis, Marine, Eve-Liis, Gedi, Liisi ja piigakandidaadid Kristin, Triin, Kaisa, Liisi, Kätlin ja Ilona. Tutvustamisvoorus antakse teada iseendast ja oma hobidest – kes napimalt, kes sõnakamalt. Kui pisipiigaks pürgijad on valdavalt viiendast klassist, siis väike Gedi on teise klassi tüdruk, aga ei jää vanematele kooliõdedele sugugi alla ning tunnistab, et on tulnud ennast proovile panema.

Tutvustamisvoorust jääb meelde, et paljud tüdrukud armastavad sporti ja tantsimist, põlgavad kahjulikke harjumusi nagu suitsetamine, alkoholi ja narkootikumide tarvitamine, et enamiku lemmikvärv on roosa jne.

Vaheaega enne teist vooru sisustavad kaunite armastuslauludega Silja Piiri laulustuudio poisid ja neiud.

Urmas Ott, Pantalone, Valdur, Väino ja teised

Oma fantaasiat demonstreerivad piigaks ja pisipiigaks pürgijad seekord telesaadete-eris. Saates “Maie ja Valduri vägitegu” lähevad Valdur ja Väino külla perekond Sigri-Migrile, kus pereema peab tundma õppima telefonihelinaid, ilmateates kõneleb sünoptik Euroopa päikesest, pikast ja pimedast Soomest saabuvast ööst ning lubab Brüsseli päikest ka järgmiseks päevaks. “Tunnikontrollis” küsitletakse Saduküla kooli õpetajaid ning hindeks kujuneb neli. Saates “Happy Hour” istub, jalg üle põlve, Urmas Ott ning tutvustab külalisena esimest leedit Ingrid Rüütlit. Üles astuvad räppar Päikesekiir ja tantsutüdruk koos kaaslastega jne. 14-aastane Liisi Pantalonena etendusest “Armastus kolme apelsini vastu” paneb saali imestusest vakatama ning tuleb tunnistada, et ega tema Pantalone Nüganeni kehastatust just suurt maha ei jää.

Üllatusi on ees aga veelgi. Tantsuvooruks on valimiste peakorraldaja õpetaja Karmen Allev selgeks õpetanud viini valsi. Kui siis piiga- ja pisipiigakandidaadid neid galantselt saatvate noormeeste kõrval saali tulevad, lähevad mõnelgi lapsevanemal silmad märjaks. “Issand, kui ilus!” õhkab keegi kuuldavalt. Varasematel valimistel pole peotantsu veel tantsitud.

Tiitleid jagus kõigile

Noormehed juhatavad tiitlitele pürgijad saali ka viimaseks, piduliku riietuse vooruks ning saadavad nad pärast viisaka kummarduse saatel lava ette. Tütarlastel tuleb veel vastata kahele loosiga võetud küsimusele. Mõnigi küsimus tundub vastajale üpris ootamatuna. Kui ühel neiul tuleb vastata, mida ta teeks võidetud miljoniga, pahvatab ta pärast mõningast mõtlemist naerdes: “Esialgu koliksin siis Sadukülast minema!”. Küsimusele, kes ta on kümne aasta pärast, tuleb üsna kähku vastus: “Vana inimene”. Marine peab heaks õpetajaks seda, kes ei karju, Triin hindab poistes kõige enam arukust, huumorimeelt ja viisakust jne.

Kui ?ürii pärast suhteliselt pikka arupidamist saali naaseb, läheb otsuse väljakuulutamiseni veel aega. Et ettevõtmine teoks saaks, on vaja läinud paljude inimeste moraalset ja materiaalset tuge. Peakorraldaja õpetaja Karmen Allev, kes ise on ka Saduküla kooli vilistlane, on suutnud tegevusse panna peaaegu kõik õpetajad. Lisaks õpetajateperele on põhjust tänada veel paljusid, nende hulgas ka juuksur Aive Sooleppa, kes tütarlastele soengud tegi. Tänu sponsoritele ja toetajatele on kõikidele võistlejatele ka üht-teist meeleheaks jagada.

Õpetaja Elle Karu kuulutab välja publiku lemmiku. Valdava häälteenamusega kuulub see tiitel väikesele Gedile vapra esinemise eest kõikides voorudes. Gedi saab teisegi tiitli – Saduküla kooli tulevane piiga. Kõige kelmikama tiitel antakse Mari-Liisile, kõige sõbralikumaks tunnistatakse Marine, artistlikkuse tiitel läheb Kristinile, kõige modellilikumaks tunnistatakse Kaisa, kõige tantsumaiamaks Kätlin ning kõige südamlikumaks Ilona. Nagu ikka, kuulutatakse olulisimad tiitlid välja kõige lõpus. Saduküla kooli pisipiiga 2005 on Eve-Liis ning pisiprintsess Liisi (noorem). Saduküla kooli piiga 2005 on Liisi (vanem) ja printsess Triin.

“Kõige huvitavam oli see, et paljud tüdrukud avanesid hoopis uuest küljest, seda oli ääretult hea kogeda,” tunnistab mõnigi õpetaja pärast seda, kui kroonitud ja tiitlitega pärjatud tüdrukud saali ees fotograafide palvel poseerivad.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus