Saduküla kardispordiklubi viis Põltsamaalt koju meeskondliku võidu

Möödunud laupäeval peeti Kuningamäe kardirajal  XX Põltsamaa karikavõistlused, kus meeskondliku esikoha pälvis Saduküla kardispordiklubi. Hobiklassis oli parim kunagine Nõukogude Liidu ja Eesti tippsportlane Toomas Kallasmaa.

Võistluste avatseremoonia ajal mängis reibast puhkpillimuusikat Põltsamaa linnaorkester Urmas Mägi dirigeerimisel. Peakorraldaja  Peeter Kallasmaa peab Jõgevamaa tehnikaspordi vaatevinklist suurimaks kordaminekus Saduküla kardispordiklubi meeskondlikku võitu. Uhke ja hea tunne, et karikas meile koju jäi,” märkis ta. Jõgevamaa  kardisõitjatest paistsid silma ka mitmekordne meistersportlane Toomas Kallasmaa, kes veteranina oli parim hobiklassis ja tema poeg Kaspar Kallasmaa, kes ostus võidukamaks noortest hobisõitjatest.

Saduküla kardispordiklubi liikmete saavutustest väärib märkimist ka Kaur Peetsi teine koht klassis Raket. Sama klubi liige Marko Kalaus oli paremuselt teine klassis Vaba 100.

Traditsiooniliselt meisterdas võitjatele tammepärjad Kuningamäe kardiraja perenaine Tähte Kallasmaa. Peakohtunikuks oli Hillar Kalam, kes ka ise tegelenud kardispordi edendamisega.

Peeter Kallasmaa sõnul proovis juubelinumbriga kardivõistlustel kiirust ja osavust kokku üle neljakümne kardisõitja. Eesti sportlastele pakkus konkurentsi ka Valdis Brutans Lätist. “Pealtvaatajad said kaasa elada hoogsale võidusõidule. Korralikku ja põhjalikku ülevaadet aitas võistlustest saada informaator Aare Järviku asjatundlik ja selgehäälne jutt,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus