Sadalasse rajatakse vendade Grimmide teemapark

Eckard Klugi kaasabil rajatakse Sadalasse vendade Grimmide muinasjututegelasi tutvustav teemapark.

Piirkonna kõrgeima tunnustuse, Torma valla auraha üks tänavusi laureaate, heategevuse edendaja  Eckard Klug aitab kaasa vendade Grimmide kirja pandud muinasjuttude tegelasi tutvustava teemapargi rajamisele Ookatku külla.

Klugi sõnul on kohaliku vallavolikogu otsusega saadud  Torma valla auraha väärikas tunnustus, mis ajendab ka uutele tegudele. “Praegu on koostöös Sadala Hoolekande Ühinguga elluviimisel projekt, mille raames kerkivad Ookatku külla saksa folkloristide ja muinasjutukogujate Jacob Ludwig Carl Grimmi ja Wilhelm Carl Grimmi juttude tegelased. Peagi algab kujude meisterdamine ja paigaldamine, appi on oodatud  ka vabatahtlikud. Park avatakse kava kohaselt mais,” rääkis Klug.

“Eelmisel suvehooajal oli Sadalas avatud hernehirmutiste teemapark “Euroopa ei hirmuta!”, mis osutus  populaarseks turismiobjektiks ning valiti atraktiivseimaks kodanikeühenduste projektiks Jõgevamaal,” ütles Klug.

Sadala lähedale Ookatku külla koos kaasa Luule Väinaga kodu rajanud Rootsimaa sakslane Eckard Klug tegeleb Torma vallas heategevusega alates 1999. aastast. Ta on panustanud lastele ja eakatele mõeldud sündmuste korraldamisse,  abistanud majandusraskustes ja kriisiolukorras peresid, muretsenud mänguasju, õppevahendeid ja mööblit valla koolidele ja lasteaedadele. Eckard on aidanud  sotsiaalkorteritesse sisustust muretseda ning teeb seda ka edaspidi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus