Sadalas tervitatakse Eesti Vabariiki kirjude käpikutega

Pühapäeval, 24. veebruari hommikul kell 7.29 heisatakse Sadala lipuväljakul tulealtari ja kõlakoja juures Eesti Vabariigi 101. sünnipäeval riigilipp, lauldakse hümni ning süüdatakse tulealtaril tuli.


Sadala Külade Teatri näiteringi õpilased Markus Kuslap ja Trevor Nork kannavad ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifesti. „Poisid on manifesti lugemiseks valmistunud paar kuud. Lugemisel on oluline mõista, mida see tähendab,“ rääkis Sadala Külade Seltsi juhatuse esinaine Pille Tutt. Segakoori Sõbrahing eestvedamisel kõlavad laulud isamaale. Jõgeva vallavalitsuse ja volikogu poolt viib Sadalasse aastapäeva tervitused vallavolikogu esimees Raivo Meitus.

Vabariigi aastapäeval saavad kirjatud käpikutest piduehted. „Kutsume rahvast üles ennast ehtima kirjatud labakinnastega – olgu need siis emade, vanaemade, õdede, tädide ning sõbrannade kootud või kingitud. Lisaks käpikutele oleme soovinud, et pered tuleksid rahvalikes rõivastes: triibuseelikutes, pikk-kuubedes, suur-õlarättides, toredates esivanemate kasukates,“ sõnas Pille Tutt.

Ta rõhutas, et tulla võib ka ilma rahvalike rõivasteta, sellepärast tulemata ei tasu jätta. „Püüame sel päeval leida tee oma juurte juurde. Oodatud on kõik inimesed. Nii piirkonnast kui ka kaugemalt, kel on võimalus tulla,“ lausus ta. Pille Tutt nentis, et tänapäeval enam labakindaid nii palju ei kanta. „Vabariigi sünnipäev võiks olla aga üks piduhetkedest, kus nende eriliste kinnastega välja tulla,“ selgitas Sadala Külade Seltsi juhatuse esinaine.

Pidupäeva tähistamisega soovib Sadala Külade Selts luua uue traditsiooni. See saab võimalikuks tänu suvel valminud lipuväljakule, mida pole Sadalas varem olnud. „Juubeliks kinkisime oma rahvale ja Eesti riigile kõlakoja lipuväljaku ja tulealtariga, kus need sündmused toimuda saaks,“ lausus Pille Tutt. Peo korraldamise on enda kanda võtnud Sadala Külade Selts. Pidupäeva õnnestumisele panevad õla alla rahvatantsu naisrühm Tantsulust, segakoor Sõbrahing, meesrühm SaMaKas ning Jõgeva vallavalitsus. Pärast tseremooniat pakutakse osalistele teed, kohvi ja pidupäeva kringlit ning saab kuulata lugusid labakinnastest ja nende tegijatest.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus