Sadalas taas külateatrite päevad

Reedest pühapäevani toimuvatel Sadala VI külateatrite päevadel omandatakse teemakohaseid teadmisi ja tarkusi õpitubades, elatakse kaasa Sadala Külade Teatri ja külalisesinejate etteastetele, kohtutakse teatripersooni Gert Kiileriga.

Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees Pille Tutt avaldas arvamust, et sündmuse kõrgehetkeks tõotab kujuneda etendus, mis põhineb Eesti filmiklassikal, ennekõike „Kevadel” ja „Suvel”, kuid seob selle motiividega ka teistest meie kultusfilmidest.

Õpitoad toimuvad reedel ja laupäeval, mõned ka pühapäeval, eestvedajaks Sadala Külade Teatri trupijuht ja lavastaja Valdi Reinas oma meeskonnaga. Teemadeks on näitlejameisterlikkus, lavaline liikumine, kõnetehnika. „Tegeleme ka dekoreerimise, lava kujundamise, ajastupõhiste kostüümide, etenduste-lavastuste analüüsiga, proovime improvisatsiooni ja hoiame traditsiooni. Selle aasta grimmitoa juhendajaks on grimmikunstnik Anne-Ly Soo, kes töötab Vanemuise teatris. Tema töötoas on põhirõhk Oskar Lutsu „Kevade” ja „Suve” ajastul ja tegelastel. Tehakse praktilist tööd ja jagatakse teooriat, tuleb olla tähelepanelik ja avatud.

Õpitubadesse ootame eelkõige Sadala teatritruppide liikmeid, aga anname võimaluse ka teistele teatrimaailmast ja -tegemisest huvitatuile. Osalemiseks palume registreerida hiljemalt 23. augusti lõunaajaks telefonil 521196,” ütles Pille Tutt.

Valdi Reinas märkis, et tänavuste teatripäevade külalisesinejad on Põlvamaalt Alle-Saija Teatritalu teatristuudio etendusega „… ja õunapuud õitsevad”, Pajusi Teater etendusega „Ehitame torni” ja Viljandimaa Vastemõisa näitetrupp Poolvillased etendusega „Mehe küljeluu”.

„Külalistrupid on personaalselt kutsutud, aga teatripäevadel mängitavad etendused on nad ise välja pakkunud. Korraldajatena on meil hea meel, et osalevad teatritrupid kutse vastu võtsid. Laval on etendused, milles on nii tõsielu kui ka nalja-naeru. Tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, mängime hetki Eesti filmiklassikast. Soovime anda võimaluse tutvuda eriilmeliste tegijatega ja lavastustega. Sadala teatritegijad koos kohaliku laulutrupi ja tantsurühmaga astuvad lavale etendusega „Kevadest Suveni, sada Eesti filmi Sadalas”. Et teada saada, missugustest filmidest on lavastus kokku saanud, selleks tuleb tulla kohale ja ise oma silmaga vaadata,” selgitas Reinas.

Traditsiooni kohaselt kohtub Sadala teatripäevadel näitlejate ja publikuga teatripersoon. Seekord on selleks 2018. aasta Oskar Lutsu huumoripreemia laureaat Gert Kiiler. „Loodame, et Gert avab end ja räägib, kuidas kirjutamis- ja naljapisik on temaga ja temas kasvanud, missugune on tema teatrimaailm, kes ja kuidas on tema teatrieluga seotud. Ootame suure põnevusega Gerdiga kohtumist,” rääkis Pille Tutt.

Teatripäevade õpitoad ja etendused toimuvad nii kõlakojas kui ka rahvamajas. Vihma korral toimub kõik planeeritu rahvamajas. Vaatajaid ootab Luule köögi eestvedamisel ka Saja Sendi ja Lühikese Laua teatrikohvik.

Toetust saadi Leader-programmi kaudu ja kultuurkapitalilt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus