Sadala rahvamajas valmis “Hea tahte vaip”

Möödunud laupäeval peetud Sadala päeval osalenud kudusid kangastelgedel “Hea tahte vaiba”, millele nime panemisel peeti silmas ühiste jõupingutuste ja koostöö olulisust paikkonna elu edendamisel.

Sadala rahvamajas õpetasid kangastelgedel vaiba kudumist Põltsamaa Emadeklubi liikmed eesotsas juhatuse liikme Marje Aigroga.  Iga soovija sai vaipa triibu kududa, kusjuures värvi võis ta ise valida.

“Minul on selline kogemus esmakordne. Töö on huvitav, kuid eeldab täpsust ja head mälu,” ütles Luua algkooli juhataja Imbi  Ivask.

“Mitmete inimeste ühises loomingus valminud vaipa hakkame kutsuma “Hea tahte vaibaks”. Sellega toonitame, et  ühised jõupingutused ja üksmeel aitavad paikkonna elu paremini edasi viia ja liita erinevaid põlvkondi.  On sümboolne, et selline vaip valmis  20. augustil,  taasiseseisvumise aastapäeval, sest ka Eesti Vabariigi uuestisünd sai teoks  tänu väga paljude inimeste heale tahtele ja julgusele,” ütles Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees Pille Tutt.

Lastele õpetasid Põltsamaa Emadeklubi liikmed kandekottide kaunistamist. Kauni ornamendi said kümned kotid. Kes soovis, sai kotile oma nime kirjutada. “See on tõeliselt tore  tegevus, ilusa  mustriga kotiga on uhke ja rõõmus poodi minna,” ütles koolitüdruk Ülle Pärtelpoeg. Pille Tuti sõnul aitab kottide kaunistamine tõsta keskkonnasõbralike riidekottide populaarsust.  

Pajusi külaseltsi esindajad Aili Soolepp ja Aita Kurg rääkisid tervislikust toitumisest ning andsid retsepti baklažaanist, sibulast ja porgandist salati valmistamiseks.

Kultuuriprogrammi sisustasid ansambel “Lõõtspillipoisid” Tallinnast, mustlastantsutrupp Harjumaalt ja Väägvere külateater, kes mängis  J. V. Jannseni näitemängu “Pärmi Jaagu unenägu”.

“Soovime Väägverega kui pikaajaliste  kultuuritraditsioonidega paigaga edaspidigi koostööd teha. Tuleval aastal tähistame Sadala rahvamaja  80. aastapäeva ja kutsume sinna esinema Väägvere pasunakoori,” lausus Pille Tutt.   

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus