Sadala põhikool tunnistati Jõgevamaa rohelisemaks kooliks

Möödunud neljapäeval andis maavanem Aivar Kokk Sadala Põhikoolile pidulikult üle   konkursi ?Roheline kool? auhinnad, milleks olid piknikukorv Jõgevamaal toodetuga  ja Võisiku hooldekodus kootud vaibad.

?Selliseid kingitusi anname üle vaid väga lugupeetud isikutele ja kollektiividele,? ütles maavanem, kelle juhtimisel zürii koolide ümbruse väljanägemist ja heakorrastatust hindas.

Sadala kooli direktor Enn Kurg ütles, et kõigepealt pakkus kool konkursile välja idee ja siis hakkas seda ellu viima. “Poisid meisterdasid kooli siseõue lillekaste, kuhu tüdrukud lilled istutasid. Siseõue tegid poisid ka istepingid. Tööks tarvilikku materjali saime annetusena. Sadala saekaatrist.  Lilled istutasime ka koolimaja ees asuvatesse kändudesse tehtud süvenditesse. Konkursil osalemine ja selle võitmine mõjub õpilastele igati positiivselt, sest nende tööd on märgatud ja teistele eeskujuks toodud,? tõdes Enn Kurg.

Torma vallavanem Riina Kull kinkis konkursi võitjatele kaks valla suveniirrahatähte, millel Carl Robert Jakobsoni portree, vallavalitsus kandis aga kooli arvele samas väärtuses ka reaalset raha.

Ajal, mil Riina Kull Sadala põhikooli direktor oli, kujunes kooli üheks eripäraks ökoloogiline kasvatus. Rajati looduse õpperada, niinimetatud vabaks õppeaineks sai ökoloogiline kasvatus, hakati korraldama loodust tutvustavaid üritusi.

?Hea, et osatakse nüüdki lapsi loodust armastama panna, ? lausus omavalitsusjuht.

Sadala põhikoolis korraldatud tseremooniale olid kutsud esindajad kõikidest konkurist “Roheline kool” osalenud Jõgevamaa koolidest: Mustvee Gümnaasiumist, Torma Põhikoolist, Tabivere Keskkoolist, Maarja Põhikoolist, Saduküla Põhikoolist ning Pala Põhikoolist.

?Oleme hakanud rääkima Jõgevamaa heast koolist. Hea kool ei tähenda aga mitte ainult häid õpilasi ja võimekaid pedagooge, vaid ka kaunist koolimaja ümbrust, ? ütles maavanem, kes kinkis igale koolile aiatööriistad.

?Koolide aedade ja õuede ning lähedaste haljasalade nägusamaks muutmiseks on häid ideid välja pakkunud nii õpetajad kui ka õpilased. Hea, et kooliperes arendatakse looduslähedast ja keskkonnasõbralikku ellusuhtumist,” märkis Pala Põhikooli direktor Malle Weinrauch, kelle eestvedamisel sai üle eestilise projekti “Roheline kool” raames teoks Jõgevamaa koolide vaheline heakorrakonkurss.

Vabariiklikul konkursil “Roheline kool” valiti Jõgevamaad esindama Sadala Põhikool, Pala põhilool ja Mustvee Gümnaasium.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus