Sadala päevad ühendati taasiseseisvumispäevaga

Möödunud neljapäeval alanud ja reedel jätkunud Sadala päevadel osales kokku üle kolmesaja inimese nii lähiümbrusest kui ka kaugematest paikadest. Mitmekülgse kultuuriprogrammi sisustasid erinevas vanuses isetegevuslased ja ansambel Manija Poisid.

Kulinaarseid elamusi pakkus toitlustusettevõtja Luule Väina valmistatud külaroog.

Sadala päevade avatseremoonia sissejuhatuseks esitasid vennad Karl ja Tanel Sakrits meeleoluka akordionipala. Karl Sakrits asus ka sündmust juhtima ning andis ülevaate Sadala lähemast ja kaugemast möödanikust.

“Otsustasime kodupaigale pühendatud sündmuse korraldada just Eesti taasiseseisvumispäeval, sest Eesti omariikluse ideed on enamasti alguse saanud maalt. Maainimene oma kogukonnajuurtega oskab väärtustada kogukonda ja  ühtehoidmist, mis võimaldab rahvuslikku vaimu tugevana hoida ka tänases Eestis,” ütles Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees Pille Tutt. Paikonna inimeste tõsist kultuurihuvi ja ettevõtlikku vaimu kiitsid Torma vallavanem Riina Kull, Jõgeva maavanem Viktor Svjatõsev ja Riigikogu liige Mai Treial.  

Meeleolukate etteastetega sisustasid Sadala päevi naisrühm Tantsulust ja naisansambel.

Tugeva aplausi pälvis noorte rahvamuusikute Kertu Tuti ja Omedu juurtega ning praegu Tallinnas elava Uku Vasemägi laul ja pillimäng.

“Ukuga saime tuttavaks Põltsamaal toimunud noorte puhkpillimängijate suvekoolis ning nüüd oleme juba mitu korda koos esinenud,” lausus Kertu, kellel jätkus aega ka nobedasti laadal kaubelda. Koos sõbranna Tuuli Laumetsaga müüsid nad omakasvatatud küüslauku, teisigi köögivilju ning kodumajapidamistest pärit mett.

“Meil on hea meel, et paljud külaüritusel olijad tervislikku kraami ostsid. Häid sõnu meie eestimaise küüslaugu kohta oli meeldiv kuulda,” ütlesid neiud.

Luule Väin oli aga Sadala päevadeks valmistanud külaroa, mida pakkus koos omaküpsetatud koduleivaga.

Põltsamaa Emadeklubi eestvedajate juhendamisel valmis külapäevaliste ühistööna kaltsuvaip, millesse igaüks oma soovi sisse kudus. Rahvamajja oli aga käsitöönäituse sisustanud Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse Sadala töötoa juhendaja Mari-Ann Sädeme. “Need kaunid esemed on valmistanud tööst ilma jäänud inimesed, kes kooskäimisest ja käsitööst rõõmu tunnevad,” ütles ta.

Viljandimaalt olid Sadala päevadele tulnud külade seltsi juhi Pille Tuti ema Ida Mäesaar ning õed Piret ja Malle.

“Tundub, et meie Pille on Sadalasse ka omajagu mulgi kangust ja järjekindlust toonud, mida tõestab tõsiseid jõupingutusi nõudnud rahvamaja renoveerimine,” arvasid nad.

Õhtuse ühtelaulmise eestlauljaks oli Sadala segakoor Mare Talve juhatusel.

Rahvapidu ansambli Manija Poisid lustakate laulude ja pillilugudega jätkus koidikuni.

Kõigil Sadala päevadel osalejatel oli võimalik saada endale Sadala külade seltsi logoga kruus, pastapliiats, rinnamärk ja infovoldik. Pidustuste läbiviimist toetati Kohaliku Omaalgatuse Programmist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus