Sadala lapsed saavad mänguväljaku

Torma vallavolikogu kinnitas ühehäälselt 2008. aasta eelarve, mille maht pisut rohkem kui 32 miljonit krooni.

Torma vallavanema Riina Kulli sõnul suurenevad pärast käesoleva aasta eelarve vastuvõtmist palgad vallavalitsuse haldusaparaadi töötajatel kümme ja teistel valla asutuste töötajatel kakskümmend protsenti.

Enim tõuseb palk lasteaiaõpetajatel

“Kõige rohkem tõusevad töötasud lasteaiaõpetajatel, kelle palgad nüüd sama suured kui samadel spetsialistidel mujal Eestis. Torma lasteaia Linnutaja võimekad ja kogenud pedagoogid paistavad silma innovaatilisusega, sisukate ja huvitavate ürituste korraldamisega. Usutavasti stimuleerib palgatõus lasteaiaõpetajaid andma veelgi suuremat panust laste kasvatamisse ja õpetamisse ning nende ettevalmistamiseks õppimiseks koduvalla koolides,” märkis vallavanem, kes peab väga oluliseks ka valla lasteaia renoveerimistööde jätkamist, millega alustatakse lähiajal.

“Sadalasse ehitame aga laste mänguväljaku, kus nii koolieelikud kui ka kooliõpilased saavad palli mängida, treenida ronimis- ja sportimisvahenditel. Loodetavasti jääb nii koerustükkide tegemiseks vähem aega. Praegu tegeleme mänguväljaku hinnapakkumistega. Ehitustööd algavad kava kohaselt kevadel,? rääkis vallavanem.

Raha ka kultuuri edendamiseks

Tänavuses Torma valla eelarves on ette nähtud ka kulutused kultuurielu edendamiseks. “Plaanitud rahasummad võimaldavad osaliselt uuendada Sadala rahvamaja elektrisüsteeme. Kohaliku omavalitsuse ja Vaiatu Külaseltsi tihedas koostöös jätkub Vaiatu rahvamaja nüüdisajastamine. Valla rahadest toetatakse Torma kammerkoori, segakoore, naisrahvatantsurühma ning teisigi kultuurikollektiive,” ütles Riina Kull.

“Vallavalitsuse ametnike ja vallavolikogu liikmete põhjalik ja asjatundlik töö ja tõsine vastutustunne kodupaiga käekäigu pärast tagas korrektsuse ja kvaliteedi käesoleva aasta eelarve menetlemisel ja vastuvõtmisel,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus