Sadala lapsed meisterdasid töötubades

Huvijuhi sõnul oli meeldiv, et ka suuremad 7-9 klassi õpilased lõid meelsasti töötubades kaasa ning tundsid päevast rõõmu, kuigi algselt oli üritus kavandatud väiksematele lastele. Appi olid tulnud ka mõned lapsevanemad ning inimesed väljastpoolt kooli.

Populaarsemad olid looduslikust materjalist meisterdamise töötuba, samuti tunti suurt huvi puutöö vastu. Noored said kaasa lüüa ka kooli tänavuaastase  kroonikaraamatu koostamisel, joonistades ja kirjutades sinna, mis peatselt lõppevast aastast on kõige enam meelde jäänud. Samuti oli lastel võimalik õppida vanu jõulumänge, laulda ja mängida.

Põnevaks kujunes töötuba “Maailma viljad”, kus sai näha ja maitsta 36 erinevat vilja. Laste jaoks olid huvitavamad näiteks papaia, laim ja tähtvili, mida paljudel noortel  ei ole varem olnud võimalik maitsta.

Jõulunädala raames käis lastel külas ka kirikuõpetaja Jaan Nuga. Samuti osales peaaegu terve kool jõulujumalateenistusel.

Koolivaheajal sõidavad Sadala kooli õpilased  Tartusse, kus külastatakse Aura veeparki ning vaadatakse etendust “Kratimäng”. Suuremad õpilased lähevad aga Otepää suusakeskusesse. Kui vähegi lumist ilma on, siis tuleb kindlasti ka talvine spordipäev. Huvijuhi sõnul said jõulunädala üritused toimuda tänu headele sponsoritele ja abilistele, samuti on toetajad õla alla pannud koolivaheaja sisukamaks muutmisele.
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus