Sadala lapsed meisterdasid töötubades

Huvijuhi sõnul oli meeldiv, et ka suuremad, 7.-9. klassi õpilased lõid meelsasti töötubades kaasa ning tundsid päevast rõõmu, kuigi algselt oli üritus kavandatud väiksematele. Appi olid tulnud ka mõned lapsevanemad ning inimesed väljastpoolt kooli.

Populaarsem oli looduslikust materjalist meisterdamise töötuba, samuti tunti suurt huvi puutöö vastu. Noored said kaasa lüüa ka kooli tänavuaastase kroonikaraamatu koostamisel, joonistades ja kirjutades sellest, mis peatselt lõppevast aastast on kõige enam meelde jäänud. Samuti oli lastel võimalik õppida vanu jõulumänge, laulda ja mängida.

Põnevaks kujunes töötuba “Maailma viljad”, kus sai näha ja maitsta 36 erinevat vilja. Laste jaoks olid huvitavamad näiteks papaia, laim ja tähtvili, mida paljudel ei ole varem olnud võimalik maitsta.

Jõulunädala raames käis lastel külas ka kirikuõpetaja Jaan Nuga. Samuti osales peaaegu terve kool jõulujumalateenistusel.

Koolivaheajal sõidavad Sadala kooli õpilased Tartusse, kus külastatakse Aura veekeskust ning vaadatakse etendust “Kratimäng”. Suuremad õpilased lähevad aga Otepää suusakeskusse. Kui vähegi lund on, siis tuleb kindlasti ka talvine spordipäev. Huvijuhi sõnul said jõulunädala üritused toimuda tänu headele sponsoritele ja abilistele, samuti on toetajad õla alla pannud ka koolivaheaja sisukamaks muutmisele.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus