Sadala külateatrite päevadel õpiti selgeks näidend

Üleeile õhtul mängitud Sadala III külateatrite päevade lõpuetendus, Eduard Vilde lugu “Muhulaste imelikud elamused Tartu juubelilaulupeo puhul” õpiti kolme päevaga selgeks sedavõrd hästi, et näitlejatel ei tulnud laval tekstiraamatut kasutada.

Varasematel aastatel on lavastaja Valdi Reinas lubanud sel puhul näitlejatel ka veidi tekstiraamatusse vaadata. “Seekord seadsin eesmärgiks, et tekst täielikult peas oleks. Algul ei usutud selle õnnestumisse, tänu pingelisele ja pühendunud tööle saadi aga “spikrita”edukalt  hakkama,”rääkis Reinas, kes näitlejad ise  rollidesse valis. Peategelaste osad andis ta Sadala Külade Teatri koostööpartneritele, Iisaku rahvamaja näiteringi liikmetele.

“Osalesime ka Sadala I külateatrite päevadel ja mäletame sealt saadud muljeid. Tänavu kutsus piirkonna seltsielu edendaja Pille Tutt meid mängima vastvalminud etendust oma repertuaarist. Plaan  aga ei teostunud, sest üks meie näitleja viibib praegu Norras. Küll aga võtsime meelsasti vastu ettepaneku lüüa kaasa Vilde poolt kirja pandud “muhulaste seiklustes”,” rääkis Iisaku rahvamaja juhataja ja näiteringi juhendaja Merle Pikhof, kes mängis Muhumaa neiut Kai Sitikat.

“Ennekõike omandasime Sadalas oskusi, kuidas näitemäng kiiresti selgeks saada,” lisas Pikhof.

Sadalas mängiti näidendeid peamiselt vabaõhulaval. Võhma näitering “Rassijad” valis aga H. Bahri komöödia “Mees, naine ja kontsert” mängimiseks rahvamaja saali.

“Kohalikud kultuuriedendajad kutsusid meid siia mängima ja võtsime ettepaneku meelsasti vastu,” ütles Võhma näiteringi juhendaja Olev Rass. ““Mees, naine ja kontsert” on huvitav näidend. Meil on head näitlejad ja soovisime proovida, kuidas  see meil õnnestub,” ütles ta.

Sadala Külade Teater mängis Eduard Vilde humoreski “Kosilane Rakverest”, Peaosas oli Ants Maanre, tema meeldejäävate karakteritega pruute kehastasid Vilja Mari Luhalaid, Katrin Lizunova ja Liisa Katt. Pille Tutt ühendas juveelikaupluse omaniku rollis oskuslikult vaimuka teksti ja graatsilise liikumise.

Võrumaa Lasva näiteringi esitatud Virve Osila rahvalikus loos “Küladetektiiv” olid teemaks mitmed maaelule omased seadusest möödahiilimised.

MTÜ Sadala Külade Selts juhatuse esimees Pille Tutt tänas juhendajat ja lavastajat Valdi Reinast ning kõiki kultuurisündmuse toimumisele kaasa aidanuid ning kinkis neile  paikkonna sümboolikaga meened.

“Tegelikult kuuluvad mu tänusõnad kogu kohalikule kogukonnale,” lausus ta. “Sain Sadalas meeldiva ja hingekosutava kultuurielamuse,” ütles Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse  juhatuse esimees Liia Lust, kellel olid samuti sündmuse korraldajatele kingitused kaasas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus