Sadala koolis avatakse Valdo Pandile pühendatud näitus

Teisipäeval avatakse Sadala põhikoolis Valdo Pandi (21. jaanuar 1928-31. juuli 1976) 85. sünniaastapäevale pühendatud näitus, kus saab näha ka koolitunnistusi, mida hilisem nimekas raadio- ja teleajakirjanik selles koolis on saanud.

Sadala põhikooli direktori Aime Liivamägi sõnul on õpilaste ja õpetajate koostatud näitusele välja pandud mitmeid dokumente ja fotosid.

“Saab vaadata Valdo Pandi neljanda ja viienda klassi lõputunnistusi, kust selgub, et ta õppis ennekõike “väga headele” hinnetele. Üksnes matemaatika ja tööõpetus olid hinnatud “heaga”. Samuti on väljas fotod kooli kunagisest õpilasperest, millel teadolevalt peaks olema ka Pant. Näitusele paneme Valdo Pandile kuulunud ja tema eksliibrisega raamatud. Need kinkis meie koolile raadio- ja telemehe lesk, omaaegne Eesti Raadio diktor Elsa Pant. Näitust kooli fuajees ootame vaatama kõiki huvilisi,” rääkis Liivamägi. Direktor kõneleb Valdo Pandist  kodulootunnis neljanda klassi õpilastele.

Valdo Pant on kirjutanud näidendid “Avarii”, “Lasud tuisus” ja “Õhtust hommikuni” ning mitmeid estraadinäidendeid.

“Pandi sünniaastapäevale pühendatud väljapanek avatakse ka Mustvee gümnaasiumi raamatukogus ning tulevikus on tema tähtpäeva tähistamiseks teisigi plaane,” ütles selle õppeasutuse direktor Marianne Kivimurd-Tarelkina.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus