Sadala kooli õpilased valisid lemmikõpetaja

Sadala kooli õpilastel on kombeks õpetajate päeval valida lemmikõpetaja. Tänavu pälvis tunnustuse klassiõpetaja Evelii Viik.


Evelii Viik töötab Sadala koolis 2008. aastast. Ta alustas tööd põhikoolis, millest tänaseks on saanud kuueklassiline kool. „Lapsi on küll vähem, aga väljakutseid kohati isegi rohkem. Nendest suurimaks kindlasti õpetamine liittundides, mida on sellel õppeaastal väga palju. Tunnis tuleb lühikese aja sisse mahutada erinevate teemade õpetamine ja samas teha seda eri vanuses laste jaoks kaasahaaravalt,“ ütles Viik. Tema sõnul ei tähenda juba mõnda aega õpetajaks olemine ainult laste õpetamist, suur osa on ka kasvatustööl, õpilaste murede ja rõõmude kuulamisel.

„Õppetöös püüan arvestada õpilaste erinevate võimetega, olla positiivne ning luua sõbralik ja usalduslik õpikeskkond. Püüan omalt poolt teha lastele aine huvitavamaks, üritan leida lisamaterjale ja töölehti ning mitte takerduda vaid õpikusse. Suunan õpilasi ka üksteisega rohkem arvestama,“ rääkis Evelii Viik.  

„Laste lemmikõpetajaks saamine on kindlasti meeldiv üllatus ja olen selle tunnustuse eest väga tänulik,“ märkis tunnustuse pälvinud õpetajanna.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus