Sadala Agros valmis kaasaegne vabapidamislaut

Sadala lähedale avarale väljale ehitatud kaasaegset farmihoonet tutvustas külalistele osaühingu Sadala Agro juhataja Ahti Kalde. Põllumajandusfirma juht tänas kõiki, kes vabapidamislauda ehitamisele kaasa aitasid, ja kinkis neile mälestusesemed. Peatöövõtjaks oli ehitamisel Torma valla osaühing Perestroitel. “Lauda valmissaamiseks kulus veidi rohkem kui aasta,” märkis firmajuht Nils Pure, kes koostööd tellijaga igati edukaks hindas.

Taibukad lahendused

Jõgeva Tootjate Liidu nõukogu esimees, ASi Pajusi ABF juhataja Lembit Paal pidas moodsa lauda valmimist märkimisväärseks sündmuseks kogu Eesti põllumajanduselus:

“Ega uusi lautu polegi Jõgevamaale väga tihti ehitatud. Ise jälgisin Sadala vabapidamislauda ehitamist alates projekteerimisest kuni valimiseni. Ahti Kalde on innovaatiline mees, mistõttu uues laudas võib leida taibukaid ja teravmeelseid lahendusi, mida on põhjust eeskujuks võtta ka teistel piimatootjatel. 

Volitatud veterinaararst Valentin Kulikov lausus, et Sadala Agro vabapidamislaut on praegu kõige moodsam laut tema tööpiirkonnas.

“Siin hakkab silma ilu ja puhtus ja tundub, et kõik on tehtud selleks, et veiste tervis hästi vastu peaks,” lisas ta.

Jõgeva Tootjate Liidu tegevjuhi Urmas Ingveri sõnul on Sadala Agro vabapidamislaut kolmas sellelaadne laut Jõgevamaal. Esimesed vabapidamislaudad valmisid Torma Põllumajandusosaühingus ja Põltsamaa vallas tegutsevas põllumajandusettevõttes Viraito.

Põllumajandus on maaelu alus

“Uudistasin lauta, kui ehitustööd veel pooleli olid. Kindlasti on siin kergem töötada kui vananenud laudas,” ütles 35 aastase staa?iga loomakasvatustöötaja Iraida Ploom, kes vabapidamislaudas brigadiri asendajaks.

“Torma põllumajandusosaühingus valmis vabapidamislaut juba mõned aastad tagasi. Täna on rõõm tõdeda, et selline loomakasvatushoone on ehitatud ka Sadalasse. Kui kuulsin Ahti Kalde plaanist tänapäevane laut ehitada, suhtusin sellesse kohe positiivselt. Praegustes oludes ei saa ju piimatootmine enam jätkuda vananenud tingimustes, sest uusi võimalusi nii töötajate kui ka loomade jaoks luuakse kogu maailmas. Ma ei kujuta Torma valda ilma põllumajanduseta ette ja on tore, et leidub ettevõtjaid, kes just seda majandusharu meie kodupiirkonnas edasi arendavad,” ütles Torma vallavanem Riina Kull.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus