Sadade kilode kaupa tammetõrusid!

“See oli linnaosapäevade korraldajate töögrupi ühine idee,” ütles üks Tammelinna päevade korraldajatest, Tartu Seltsimaja töötaja Tiina Konsen, kes tunnistas, et tulu tõrudekorjamisest said lisaks Elistvere loomadele ka väga paljud inimesed, nii lapsed kui täiskasvanud. “Põlise tammelinlasena tean seda igasügisest probleemi, et tõrusid, mida puud igal sügisel maha poetavad, pole aiaomanikel kuhugi panna. Eriti raskeks muutuvad need probleemid viimasel ajal, kui prügiladestamine ja jäätmekäitlus järjest tõsisemalt päevakorral on. Ja lastele on tõrudekorjamine väga kasulik meelelahutus. Neil on põhjust olla värskes õhus, võimalus märgata looduses toimuvat. Ja nad teavad ka, et nende töö on kellelegi vajalik. Meisterdamiseks ei kulu tõrusid ju kuigi palju, loomadele söögiks aga läheb neid hulgi,” rääkis Tiina Konsen ja rõhutas, et aktsioon läks korda tänu hoolikale teavitustööle. Koolidesse-lasteaedadesse pandi arvukalt  teateid üles ja suur abi oli tema sõnul ka Tartu linnavalitsusest, tänu kellele oli info nähtaval ka linna kodulehel. Võistlusest tehti kokkuvõte ja tõrud viidi loomaparki möödunud reedel, kuid nende korjamise ja äraandmise vastu on tuntud huvi hiljemgi. Neil, kes veel Elistvere loomi tammetõrudega kostitada tahaksid, soovitasid Tammelinna päevade korraldajad loomapargi rahvaga ise kontakti võtta.

“Meile ongi väga palju helistatud ja elektronkirju saadetud.  Avaldatakse soovi veel tõrusid tuua ja tuntakse juba huvi, kas taoline ettevõtmine ka järgmisel sügisel teoks saab,” ütles loomapargi perenaine Asta Sarv, kelle sõnul oli tammelinlaste aktsioon üks ütlemata tore ja armas ettevõtmine. Meil söövad ju tõrusid peaaegu kõik loomad, naljaga pooleks oleme öelnud, et nende vastu ei tunne huvi ainult ilvesed. Ja loomulikult on kõik tõrutoojad endiselt teretulnud! Tartlaste idee oli tore ja samuti oli rõõmustav, et meie head suhted Laiuse metskonnaga jätkuvad ka uue metsaülema Ahto Rähni ametisoleku ajal. Nimelt oli loomapargi oma auto just rivist väljas, kui Tartusse tõrude järele pidime minema ning metskond laenas meile lahkesti oma sõiduki.

Tundus uskumatu, aga see tohuti kogus mahtuski peale. Nüüd me hoiame seda varandust laos pappkastides, segame ja tuulutame, et toit kopitama ei läheks, ja anname muidugi lahkelt iga päev loomadele ette ka,” rääkis Asta. Tema sõnul olid loomapargil kingitust vastu võtma minnes ka parimatele tõrukogujatele auhinnad kaasas, sest tegemist oli ju ka võistlusega.

Esimene auhind oli raamitud loomafoto ja loomapargi külastuskaart terveks aastaks kuni viieliikmelisele perekonnale. Selle omanikuks sai perekond Püüding. Samas oli võistluse korraldajate sõnul esikohti mitu, sest võisteldi väga paljudes vanusegruppides alates lasteaiaealistest ? rühmiti, klasside ja ka sõpruskondade kaupa. Loomapark jagas välja hulgaliselt loomafotosid, pargi sünnipäeva puhul välja antud infovihikuid ja juubelikleepse.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus