Saaremaa juurtega naisest sai Kalevipoja Koja huvi- ja projektijuht

Saare valda on mõnikord ekslikult Saaremaalt otsitud. Hiljuti tekkis meretaguse maakonna ja Jõgevamaa valla vahel siiski seos. Kääpa külas tegutseva SA Kalevipoja Koda uue huvi- ja projektijuhi leidmiseks korraldatud konkursi võitnud ja nüüdseks sellele tööle asunud Moonika Hunt on nimelt pärit Kuressaarest.

Moonika Hunt õpib Luua Metsanduskoolis kaugõppes loodusretke juhiks. Mõttes oli ka töökoha leidmine. Oma elukaaslase Mati isalt, loodusetundjalt ja -koolitajalt Vahur Sepalt kuulis ta, et sihtasutus Kalevipoja Koda otsib uut projekti- ja huvijuhti. 

“Otsustasin kandideerida, kusjuures pidasin silmas ka võimalust õpitavat eriala tulevase tööga siduda. Vestluses ühe konkursikomisjoni liikme, Saare vallavanema Jüri Morozoviga rääkisin oma mõtetest Kalevipoja Koja hetkeolukorra ja tuleviku kohta ja tutvustasin ka mõningaid plaane. Ma ei jätnud varjamata ka soovi ettevõtmistes aktiivselt eestvedajaks ja kaasalööjaks olla, samuti oma inglise keele oskust.  Rõõmsa üllatusena selgus, et viiest kandideerijast oli välja valitud mind,” rääkis Moonika.  

Kohalik rahvas vajab meelitamist      

Moonika Hunt peab oluliseks, et SA Kalevipoja Koda tõmbaks oma vaatamisväärsuste ning  harivate ja meeleolukate sündmustega ligi ka kohalikke elanikke.

Seda silmas pidades on huvi- ja projektijuhil plaanid mitmete tähtpäevade tähistamiseks.

“Vastlapäeval  võistleme liulaskmises, sõidame saaniga, sööme vastlakukleid ja joome teed. Märtsikuisel naistepäevapeol  mängib tantsuks ansambel “Mahe” ja õhtu juht on Valdi Reinas. Jaanipäeva programm tugineb suuresti rahvakultuuri traditsioonidele         

Kui paikkonna inimesed on pakutava hästi vastu võtnud, saame erksamaid mõtteid ja uut energiat ka kultuuri- ja turismikompleksi mitmekülgsemaks tutvustamiseks kaugemalt tulijatele. Traditsiooni kohaselt osaleme turismimessil Tourest, kus esitleme ennekõike Kalevipoja muuseumi ja Krati seiklusparki, kusjuures loodame jutule saada ka paljude välisturistidega. Tähtis on jõuda selleni, et Kalevipoja Koja valdused oleksid sees ka reisifirmade turismimarsruutides. Samuti tuleb jätkata ja arendada koostööd Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi, Vudila mängumaa, Elistvere loomapargi ja teistegi Jõgevamaa turismimagnetitega,” rääkis Moonika Hunt. 

Valmis ka ise kratiks hakkama

Moonika lubab anda isikliku panuse ka selleks, et Kääpa külla Kalevipoja Koja juurde leiaks tee senisest rohkem inimesi tema eelmisest kodukandist Saaremaalt. “Alguses kutsun siia tuttavaid, küllap nemad siis omakorda infot edasi levitavad.”        

Vastne huvi- ja projektijuht  rääkis kavatsusest uuesti ellu äratada Kratiküla, kus kratid külalisi lõbustavad.

“Mine tea, kõik on võimalik,” vastab ta küsimusele, kas ta ka ise vahel kratiks kehastuda võiks. Hunt plaanib välja pakkuda ka mitmeid pakette Kalevipoja Koja külastamiseks. Üks neist sisaldaks aja veetmist Krati seikluspargis ja looduskoolitust Vahur Sepalt.     

“Kääpal  on palju avarust. On tarvis vaid ideid ja nende elluviimise oskust, et ainulaadse paikkonna elu edendada.

Tunnen rõõmu sellestki, et Jõgevamaal on mind hästi omaks võetud, olen siin kohtunud paljude sõbralike ja vastutulelike inimestega,” rääkis saarlanna, kelle praegune kodu asub Pala vallas.

Jõgevamaal on Moonika Hunt hakanud ka aeg-ajalt jahil käima. Püssi ta küll lasknud pole, küll aga loomade jälgi ajanud. Elukaaslase Mati arvates on ta selles tegevuses juba üsna nutikas ja osav. 

Sihtasutusest Kalevipoja Koda

SA Saare valla kultuuri- ja turismikeskus Kalevipoja Koda loodi 2004. aastal Saare vallavalitsuse otsusega.  Kalevipoja Koja haldusse kuuluvad Kalevipoja muuseum, Saare rahvamaja, Saare raamatukogu infotoaga ja Kalevipoja varakamber.

SA Kalevipoja Koda on oma loomisest alates tegelenud Kääpa külas  süstemaatiliselt Kalevipoja teemaliste turismiatraktsioonide väljaarendamisega. Kalevipoja Koda pakub inimestele võimalust tarbida kohalikku ja professionaalset kultuuri, loob võimalused huviringide tekkeks ja arenguks

Allikas: Kalevipoja Koja veebileht. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus