Saare vallas tegutses õpilasmalev

Õpilasmalevas osales üle kolmekümne 13-26-aastase noore, kes korrastasid Saare valla territooriumi. Malev oli projektipõhine ettevõtmine, mis andis noortele võimaluse töö tegemiseks ning taskuraha teenimiseks, pakkudes pärast neljatunnist tööpäeva sooja lõunat ning seltskondlikku tegevust.

Kolme nädala jooksul korrastati valla territooriumi,  puhastades parke, jõeääri ja äsja avatud laste mänguväljaku ümbrust. Noored riisusid haljasaladelt kokku niidetud muru, kastsid lilli ja puhastasid niidetavad alad kividest ja juurikatest. Umbrohust puhastati teeääri ja parkimisplatse,  koristati Voore kortermajade ümbrust. Kohalike elanike ajanappuse või suutmatuse tõttu olid need just kõige rohkem tööd pakkuvad objektid. “Ainuüksi kaheksanda maja ümbrusest korjati kokku kolm sajaliitrise koti täit prahti. Kõige puhtamaks ja kaunimaks pidasid lapsed neljandat maja, mille ümbrus oli piinlikult puhas ja igal pool õitsesid lilled,” rääkis üks maleva juhtidest Anne-Ly Võlli.

Et muru kasvab uuesti ja praht koguneb jälle, siis seadsid noored peamiseks eesmärgiks unarusse jäänud Voore lauluväljaku korrastamise. Uue värvi sai laululava põrand ja seinad. Parandati ära uksed ja puhastati kivimüürid   samblast.

Malev oli tore ja koos jõuti ära teha väga palju. Ka ilm soosis töötegijaid. Oma tehtud töö üle tundsid kõige suuremat uhkust noored ise.

Anne-Ly Võlli paneb oma valla elanikele südamele, et nad hoiaksid ikka oma koduümbruse puhta ja kaunina. See on noortele kõige parem tänu tehtud töö ja nähtud vaeva eest.

“Tänan kõiki noori, kes malevas osalesid, samuti  juhendajaid Janika Altmäed, Siiri Salumägi ja Aare Uleksinit,” ütles Anne-Ly.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus