Saare vallas luuakse noortevolikogu

 

Kolmapäeval peetud istungil kiitsid Saare vallavolikogu liikmed heaks idee moodustada piirkonna noortevolikogu.

Saare vallavalitsuse lastekaitse- ja noorsootööspetsialisti Janika Altmäe sõnul andis noortevolikogu loomiseks mõtteainet sarnaste noortekogude tegutsemine paljudes Eestimaa paikades, vastavateemaliste artiklite lugemine ning Eesti Noorteühenduste Liidu ergutav suhtumine. Liidust on võimalik noortevolikogu loomiseks ka raha saada.

“Ootame, et mõtteerksad, tegutsemishimulised ja positiivse eluhoiakuga noored endast ise märku annaksid ja avaldaksid soovi noortevolikogusse kuuluda. Liikmete arvu määrab kindlaks kohalik volikogu, kes kehtestab tegutsemise alused. Noortevolikogu liikmete vanus võib 13-26 eluaastat,” lisas Altmäe.

“Usutavasti aitab tulevane noortevolikogu hoida ja tugevdada sidet kodukandiga ka nendel Saare valla noortel, kes juba kaugemal õpivad ja töötavad,” märkis ta.

“Loodaval noortekogul on võimalik olla kohalikule omavalitsusele nõuandjaks ja eksperdiks noortega ning selle temaatikaga haakuvate ettevõtmiste korraldamisel ja probleemide lahendamisel,” ütles Saare vallavanem Jüri Morozov.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus