Saare valla noored algatasid korrastamisaktsiooni

Saare valla ettevõtlike noorte algatusel on käivitatud liikumine Teeme korda”, mille raames korrastatakse võimalikult ökonoomselt objekte kogu Jõgevamaal.


MT
Ü Teeme korda eestvedaja, Saare vallavolikogu liikme Tamor Eriksoni sõnul sai ettevõtmine alguse ühest korvpallimängust.

Ühel kevadisel päeval istusime koos Andre ja Arlo Säälikuga Saare vallas Kääpa küla korvpalliplatsil. Sealsamas mängisid palli nooremad sõbrad ning kohalikud elanikud. Palli said aga sõbrakesed olude sunnil mängida ainult piiratud raadiuses, sest hiljuti oli purunenud ning ohutuse eesmärgil väljakult eemaldatud teine korvpallilaud. Aeg oli teinud oma töö, kodusel väljakul olid ka mängimiseks vajalikud jooned kulunud ning puidust pingid pehmeks istutud. See viis mõttele, et kodupaigas ja kaugemalgi leidub objekte, mida on vajalik  ja võimalik korda teha,” rääkis ta.

Eriksoni sõnul pole saladus, et väiksematel omavalitsustel on käed sageli eelarveliselt piiratud ning raha on vaja eraldada eelkõige sinna, kuhu seda rohkem vaja läheb, näiteks haridusele ja ühistranspordile. Elame hajaasustusega alal, kus iga küla ei saagi loota, et neile tuuakse kandikul kohale tipptasemel treeninguvahendid ning vaba aja veetmise võimalused,” nentis ta.

Kõigepealt tehti korda korvpalliväljak

i
Arutasime ning mõtlesime kolmekesi, et ehk leiame oma jõu, aja, teiste abi ning minimaalsete vahenditega mõnele murele ise lahenduse. Nii sündiski kohalike elanike soov tähelepanu vajavad objektid  ise korda teha. Öeldakse, et raha paneb rattad käima, kuid olen arvamusel, et kui mitu inimest korraga ühte vankrit lükkab, küll siis rattadki veerema hakkavad. Mõne aja pärast asusin meie ideed minimaalsete vahenditega (sotsiaalmeedias) ka teiste elanikega jagama. Kohalik ettevõtja Arlo Säälik ning tema aktiivne vend Andre lubasid  katta meie esimese objekti ehk Kääpa korvpalliplatsiga seotud transpordi- ja materjalikulud.

Ideel oli jumet ning enne, kui me arugi saime, oli osav käsitöömeister ning Saare valla sihtasutuse Kalevipoja Koda töötaja Aare Kullus asunud valmistama uut korvpallilauda ning paar aktiivset kohalikku noort värvinud sama asutuse poolt annetatud värvidega esimesed väljakujooned. Korvpallilaua paigaldasime juba 16. juulil. Pärast seda oli positiivset tagasisidet juba küllalt ning otsustasime väljakule teha ka uued pingid. 29. juuliks oli korvpalliväljak nagu tehasest tulnud,” rääkis Erikson

Kenaks sai ka ujumispaik

Järgmisena otsustasid eestvedajad suuremas arutlusringis, et korrastada tuleb ka väsinud” ning sukeldumiseks eluohtlik kohalik ujumispaik. Praeguseks on sealt ohtlikud varemed eemaldatud ning valminud on uus ning turvaline hüppetorn,” ütles Tamor Erikson.

Tema kinnitusel on liikumine tippkiirusel populaarsust kogunud, kuigi kogukond on väike. “Väheste kulude ning väga lühikese ajaga on kogu ettevõtmise üks aktiivsemaid liikmeid Andre ehitanud Saare valla kahte kõige suuremasse külla lastele liivakastid. Värvi, naelu, pintsleid ja muud vajalikku on annetanud mitmed kohalikud elanikud.

Eriti positiivne tagasiside meie liikumisele tuli endiselt vallavanemalt Jüri Morozovit, kes pidas  algatust igati kiiduväärseks.”

Kohaliku elu edendamiseks pole alati vaja euromiljoneid, on väga tore, kui oma kodukohta hoidvad elanikud teevad oma jõu ja vahenditega lihtsad, aga vajalikud asjad korda,” lausus praegune riigikogu liige Jüri Morozov. Tema annetas Saare valla noortele kuus liitrit immutusvahendit ning lubas 31. augustil ka ise oma käega ühe posti ära immutada, et Kääpal asuv vettehüppeplatvorm hästi vastu peaks.

Leian, et ettevõtmine on koguni nii hea, et seda peaks laiendama ning sarnasel moel korda tegema veelgi objekte üle terve maakonna,” kinnitas Morozov.

Oodatakse tagasidet

Meiega kohtudes on Jüri Morozov öelnud, et peaksime vormistama mittetulundusühingu (MTÜ) Teeme korda ning sel moel arendama tervet maakonda. Oleme väga motiveeritud ka oma maakonda aitama. Ennekõike oleks aga vaja tagasisidet, mida oleks enim tarvis teha. Siinkohal üleskutse kõikidele Jõgevamaa elanikele: palun kirjutage meile mõnest oma kodukoha objektist, mis korrastamist vajaks. Kirjutada saab aadressile: info.teemekorda@gmail.com või helistades numbrile +372 5740 0500. Tehtud tööde, tulemuste ning kogu ettevõtmisega saab olla kursis meie FacebookŽi lehel facebook.com/teemekorda,” rääkis Tamor Erikson.

 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus