Saare valla eakad huvitusid paikkonna tulevikust

Kääpal peetud Saare valla eakate jõulupeo vestlusringis oli kõneaineks igapäevaelu korraldamine pärast haldusreformi. Vallavanem Hannes Soosaar avaldas arvamust, et piirkond suudab ka uutes oludes toime tulla ja areneda.

Jõulukoosviibimisele kogunenud Saare valla pensionärid huvitusid, kuidas paikkonna inimeste huvid tulevases Mustvee vallas esindatud ja kaitstud saavad. “Ühinevad omavalitsused saavad valitavas volikogus kohti sõltuvalt rahvaarvust: Lohusuule kuulub kolm, Saarele ja Kasepääle neli ning Mustveele ja Avinurmele viis. Seda, et suurema esindatusega paiga seisukohad domineerima jäävad, pole karta, sest tegemist on täiesti uut tüüpi volikoguga. Kääpal ja Voorel hakkavad tööle ka teenuskeskused, milles ametis sotsiaaltöötajad, majandus- ja arendusspetsialistid ja registripidajad. Kindlal päeval toimub ka ehitusnõuniku vastuvõtt,” rääkis Soosaar, kelle sõnul tuleb Mustvee vallas kasuks ka selleks ühinenud seniste omavalitsuste asjalik ja tulemuslik koostöö erinevates valdkondades.

Lähiajaks plaanitud suuremateks ettevõtmisteks nimetas vallavanem Soosaar veel Kalevipoja muuseumi maja täielikku renoveerimist ja sisustamist nüüdisaegse ekspositsiooniga, trasside renoveerimist, 140 000 euro vallaraha kulutamist teede remontimiseks.

“Hariduselu korraldamisel on tarvis lähtuda õpilaste arvu vähenemisest. Arvestades seda on tarvis mõelda kooli ja lasteaia ühtse juhtimise alla viimisele ja otsustada, kas koolis minna edasi üheksa, kuue või nelja klassiga,” ütles ta.

Traditsioonilise Saare valla eakate jõulupeo korraldas kultuuri- ja turismikeskuse Kalevipoja Koda huvi- ja projektijuht Ruth Lehis. Abiks oli talle Kalevipoja muuseumi juhataja Ulvi Tamm. Laulsid ja näitemängu esitasid kohaliku lasteaia Kääpa rühma lapsed.

“Tore, et meie vallas eakatele üritusi korraldatakse. Mitmed vanemaealised sisustavad vaba aega ka käsitööringis. Minu hobiks on aga luuletamine. Valmistusin seekordselgi jõulupeol nii enda ja ka tuntud autorite luuletuste lugemiseks. Vahva kui traditsioonilised kokkusaamised hakkaksid toimuma ka tulevikus,” ütles Tiia-Mai Randla Koseveski külast.

“Huvitavad ja mõnusa meelelahutusega kokkusaamised mõjuvad hingekosutavalt positiivselt ja tervist ergutavalt,” ütles Viivi Jürgenson.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus