Saare vald tunnustas häid tegusid

Voore aktiviseerimiskeskuses toimunud Saare valla 17. aastapäeval kuulutati  paikkonna tänavuseks heaks teoks kirjanikule ja lavastajale Mati Undile pühendatud mälestusseminar ning aasta tegijaks segakoori Serviti dirigent Küllike Joosing. Tunnustamist väärt sündmuse ja isiku valis välja Saare vallavolikogu.

Saare valla heaks teoks nimetatud  Mati Undi mälestusseminari korraldamise eest tunnustati    sündmuse idee algatajat, kauaaegset õpetajat ja koduloolast Evi Lepiksood, kultuuriprogrammi väljamõtlejat ja teostajat,  Jõgeva linnaraamatukogu töötajat Ene Sööti ning Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse huvi- ja projektijuhti  Janne Karu, kes koostas rahastamiseks vajalikud projektid ning aitas  organiseerimistöödel.

Voorelt võrsunud  andeka vaimuinimese  elu ja loomingu tutvustamisega tegeleva töörühma eestvedajate vahel läks jagamisele 5000-kroonine preemia.

“Minu ülesandeks on olnud ka esinejate kutsumine seminarile.  Arvestades Mati Undi tuntust ja populaarsust, on kultuuriinimesed meelsasti nõus temast kõnelema tulema,” kinnitas Ene Sööt.

“Mati Undi mälestusseminari korraldajad on pühendanud kodupaiga kultuuriloo uurimisele ja siit võrsunud nimeka kirjamehe ja teatritegelase elu ja loomingu põhjalikule tutvustamisele. Nii väärtustatakse ka Saare valda,”   märkis vallavanem Jüri Morozov.

“Undi-teemalise kultuurisündmuse teoks saamiseks on teinud tõsist tööd ka Voore raamatukogukogu juhataja Tea Daskova ja Vanemuise näitleja ja lavastaja Raivo Adlas,” ütles Janne Karu.

Saare valla hea teo tiitlile kandideeris ka spordiüritus Kalevipoja Kepikõnd.

Koduvalla aasta tegijaks valis aga volikogu segakoori Serviti dirigendi, muusikaõpetaja Küllike Joosingu. „Laulmist alustasime mullu. Küllike oskas meid aga nii hästi õpetada ja juhendada, et läbisime edukalt konkursi ja pääsesime esinema üldlaulupeole,” lausus koorivanem Janne Karu.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus