Saare vald pürgib Emajõe Veevärgi aktsionäriks

Laupäeval Kääpal ja Voorel peetud rahvakoosolekutel tutvustati kohalikele elanike Saare valla kavatsust astuda aktsiaseltsi Emajõe Veevärk aktsionäriks. Kõneaineks oli ka korteriühistute moodustamine ja olukord soojamajanduses.

Saare valla veemajandustaristu arendamisest andis ülevaate Emajõe Veevärgi juhatuse liige Andres Aruhein. Saare valla soov kuuluda aktsiaseltsi Emajõe Veevärk puudutab nii Kääpa kui ka Voore küla. “Omavalitsuse astumine aktsiaseltsi Emajõe Veevärk aktsionäriks tagab kvaliteetsema teenuse. Paremad võimalused avanevad ka vanade, ligi neljakümne aasta vanuste, trasside kordategemiseks. Emajõe Veevärgi kaudu saame Keskkonna Investeeringute Keskusest toetust 20 protsendilise omaosalusega, teisi variante kasutades oleks omaosalus 30 protsenti. Tagasihoidliku hinnatõusu, mis kaasneb valla astumisega Emajõe Veevärgi aktsionäriks, korvab parem teenus ja võimalus trassid kiiremini korda teha,” rääkis Saare vallavanem Hannes Soosaar. “Emajõe Veevärgiga oleme kirjavahetuses olnud ja läbirääkimisi pidanud möödunud aasta märtsist. 2016. aasta augustis tegime avalduse aktsionäriks astumiseks. Läbirääkimised kulmineeruvad käesoleva aasta veebruaris,” lisas ta.

Soosaar märkis, et tänastest omavalitsusest, kes tulevikus kuuluvad Mustvee valda, on Avinurme vald juba Emajõe Veevärgi liige, Saare vald ja Kasepää vald on aga sellesse aktsiaseltsi astumas.

Rahvakoosolekul oli jutuks ka korteriühistute moodustamine, sest alates 2018. aasta 1. jaanuarist on kuue korteriga majades korteriühistud kohustuslikud. Kääpal on 2011. aastast olemas üks korteriühistu. Saare valla soojamajanduse arengukava tutvustas Saare Vallavara juhataja Aare Uleksin.

“Soojamajanduse osas on valla suuremates külades erinevused, kuna Voore külas puudub tsentraalne küte, mis on olemas Kääpal. Voorel on tsentraalse küttega ainult koolimaja ja lasteaed,” kommenteeris Hannes Soosaar.

Tema sõnul on Saare vallas kümne kuuga toimunud üheksa rahvakoosolekut, millest kolmes on käsitletud hariduse, neljas haldusreformi ja kahes majanduse teemat.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus