Saare vald korraldab rukkimaarjapäeva leivakonkursi

Saare vallas on saanud suviseks traditsiooniks korraldada rukkimaarjapäeva leivakonkurss. Valla aktiviseerimiskeskuse juhataja Rein Lillaku sõnul, kes konkurssi korraldab, toimub ettevõtmine laupäeval, 17. augustil laada kujul teist korda.

Möödunud aastal oli laadal rukkijahust küpsetiste pakkujaid 16, tänavusel konkursil osalejate   arvu ei oska korraldajad aga veel öelda. Nimelt on sel aastal võistlejatele mõningaid kitsendusi kehtestatud ja seetõttu võib osalejaid vähem olla.  

Oodatakse eelkõige oma valla inimesi

Konkursil hinnatakse traditsioonilist ja lisanditega leiba. Rein Lillak lausus, et kui osalejaid on kümmekond, loevad nad konkursi igati kordaläinuks. Iga võistleja esitab ühe leiva, kusjuures žüriile selle autorit enne hindamist teada ei saa. 

Parimad küpsetised selgitatakse välja komisjoni liikmete ja laadakülastajate antud hindepunktide liitmisel. Rein Lillaku sõnul loodavad nad aktiivset osavõttu just oma valla rahva poolt, kuid ei sea selles osas ka piiranguid.   

Esmakordselt heategevuslik loterii

Lisaks rukkileiva konkursile saab teoks ka laat, kus viiakse lastele läbi marumürapäev koos batuutide ja muude lasteatraktsioonidega. Uudse ettevõtmisena korraldatakse tänavu heategevuslik laadaloterii, kust saadav tulu läheb kohaliku lasteaia mänguväljaku renoveerimise toetuseks. Auhindu annavad selleks nii eraisikud kui ettevõtted.

Samal päeval peetakse ära ka Saare valla sünnipäev ja valla kõige väiksematele kodanikele ehk käesoleval aastal sündinud lastele antakse üle nimelised lusikad.

Sünnipäevalt ei puudu ka tort ning kogu laadapäeva vältel esinevad kultuurikollektiivid. Päeva mahuvad veel ka sportlikud ettevõtmised ja saab uudistada koduloomi. Laadapäeva lõpetab  lühike teatrietendus ja tants ansambli “Teine Mees” saatel. Diskot korraldab Janno Zõbin.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus