Saare järve jooksul osales üle seitsmekümne spordisõbra

Jooksjate seas oli üllatavalt palju lapsi, kõige noorem jooksja oli üheksa- aastane Merilin Pross, varasematel aastatel on aga ka veel nooremaid jooksusõpru kohal olnud.

?Eks meil ongi selline rada, mis on jõukohane ka lastele, Kuremaa 10- kilomeetrine rada on neile ehk pisut raske,? nentis Vello Päll. Kõige vanemaks jooksusõbraks oli aga Putu külast pärit 59-aastane Heino Põldoja, kes tänavu osales Saare järve jooksul juba kahekümnendat korda.

Kaido Kriisa on osalenud koguni kõigil jooksudel, samuti Tartust pärit Leili Teeväli, kes oli ühtlasi ainuke üle 40-aastane naisvõistleja.

6,5-kilomeetrise raja läbis kõige kiiremini 20-aastane Taavi Selder, kes oli teisena finiseerinud Kaido Saarest parem rohkem kui minuti. Võistlustel osalenud rada eriti raskeks ei pidanud, kuid jalad saadi jooksu käigus märjaks küll. Enamik teekonnast läbiti üsna korralikul metsateel, kuid kuigi metsasihte ja märgalasid oli teekonnast ehk pool kilomeetrit, nimetasid mõned toimunut naljaga pooleks ka ?lombijooksuks?.

Parimatele olid välja pandud ka auhinnad, milleks olid mitmesugused spordi- ja kalastustarbed. Peakorraldaja Vello Pälli sõnul on igati positiivne, et viimasel ajal on olnud jooksusõpru üsna palju. On olnud ka aegu, kui osalejaid oli nii vähe, et tekkis küsimus, kas jätkata või mitte. Kõige vähem osalejaid oli 1992. aastal, siis tuli starti vaid üheksa jooksjat.

Saare järve äärde on spordihuvilisi oodata taas juba neljapäeval, kui peaaegu samal rajal sõidetakse samuti juba traditsiooniks saanud jalgratturite maastikusõit.

EVA KLAAS

Tulemused:
T 9-11
Karolin Kruusaauk
Merilin Pross
Kerli Kaasik

P 10-11
Kristen Soo
Kain Saar
Kristjan Neemela

T 12-13
Piia Puuraid
Külliki Otsa
Kadi Otsa

P 12-13
Allar Lamp
Allar Soo
Rauno Heinmann

T 14-16
Liis Kirtsi
Liis Kolpakova
Kairi Kruusaauk

P 14-16
Ergo Erinkson
Kristo Heinmann
Eno Vahtra

N 17-40
Sirje Asu
Külli Soo

M 17-40
Taavi Selder
Kaido Saar
Taivo Heinmann

N üle 41
Leili Teeväli

M üle 41
Heino Põldoja
Aare Kiik
Tauno Kure

Üldvõitja Taavi Selder

blog comments powered by Disqus