Saare järve jooksul osalejatel tuleks aegsasti endast teada anda

Neljapäeval, 14. septembril, saab Saare vallas teoks järjekordne, arvult 34., Saare järve jooks. Jooksu ühe korraldaja, Saare valla kultuuri- ja spordiseltsi juhatuse liikme Kadri Kommeri, sõnul kulgeb jooksurada ümber Saare järve ja kõik jooksust osavõtjad tulevad ümber Saare järve jooksmisega toime.

Jooksuraja pikkuseks on ca 6,8 kilomeetrit. Et lapsi liikuma saada, tulevad Voore põhikooli lapsed ümber järve kõndima. Jooksmine kellelegi kohustuslik ei ole ja seetõttu võivad joosta mittesoovivad inimesed rajale kõndima minna. Lisaks Kadri Kommerile aitab Saare järve jooksu korraldada Saare valla kultuuri- ja spordiseltsi juhatuse liige Anneli Plaado.

Poole raja pealt jooksurada hargneb ja nii on võimalus joosta ka lühemal distantsil. Lühemal rajal jooksvaid ja kõndivaid osalejaid ei registreerita. Individuaalselt osalevad võistlejad ei pea eelregistreeruma, kuid ümber Saare järve jooksul osaleda soovivatel koolidel palutakse endast hiljemalt 12. septembriks teada anda. Lisaks Voore põhikoolile on Saare järve jooksul osalenud õpilased Palamuse gümnaasiumist, Laiuse põhikoolist, Alatskivi keskkoolist, Luua metsanduskoolist, samuti Tartu koolidest. Tavaliselt osaleb ümber Saare järve jooksu pikemal distantsil umbes 100 registreerunut. Aasta tagasi läks võistlusrajale 99 jooksjat, kelle hulgas on nii koolinoori kui ka täiskasvanuid. Mitteõpilastest jooksjate vanus algab kuuendast eluaastast ja lõpeb 50+ veteranidega, kelle hulgas on ka kuni 68aasta vanuseid jooksjaid olnud. Tänavusel Saare järve jooksul võistlevad jooksjad kaheksas vanuserühmas. Poisid ja tüdrukud viies vanusegrupis 7-18 eluaastani, lisaks 19+ mehed ja naised, 35+ nooremad nais- ja meesveteranid ning 50+ nais- ja meesveteranid. Igas vanuserühmas saavad kolm paremat jooksjat medali ja diplomi ning jagatakse ka meeneid. Üldarvestuses selgitatakse välja parim nais- ja meesjooksja, kellele antakse üle nägusad karikad.

Lisaks Saare järve jooksule saab samas teoks ka Kalevipoja kepikõnni sarja viimane kolmas etapp. Esimene Kalevipoja kepikõnni sarja etapp toimus augusti alguses, teine augusti lõpus. Kaks esimest kepikõnni etappi olid Voorel ja viimane kepikõnni etapp kulgeb ümber Saare järve. Kepikõnnil võivad osaleda igas vanuses inimesed. Esimesel etapil osales 17 kepikõnnihuvilist, teisel etapil kümme. Kalevipoja sarja kepikõnni etappe ei korraldata võistlustena, vaid seal osalejad saavad lihtsalt liikumisest rõõmu tunda.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus