Saare ja Pala vallas ei tohi metsa minna

Erakordselt suure tuleohu tõttu keelustasid Pala ja Saare vallavalitsus oma määrusega alates 3. juulist metsa kasutamise ja võõras metsas viibimise.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) tuleohu kaart on Lõuna- ja Kagu-Eesti osas enamikus punaseks värvitud. See tähendab, et siin valitseb erakordselt  suur, viiepalliskaalas suurim tuleoht. V klassi tuleohu korral võivad kohalikud omavalitsused keelata igasuguse metsa kasutamise ja võõras metsas viibimise. Metsatulekahjude vältimiseks on Lõuna-Eesti Päästekeskus soovitanud rakendada metsaminekukeeldu kuues maakonnas. Jõgevamaal  Pala ja Saare vallas ? kus on eriti palju krõbekuivi männimetsi ? ei tohigi teisipäevast saati enam metsa minna. Keelust annavad märku ka teede äärde paigaldatud  hoiatused, nii et ei tasu sealkandis sõites ka metsapeatusi teha. Lõõskav päike on kuivatanud tuleohtlikuks ka teiste piirkondade metsad, kuhu tohib küll minna, kuid kiusatuse vältimiseks võiks sigaretid, tikud ja tulemasinad koju jätta. Tuleohutusnõuete eirajat ähvardab kuni 12 000-kroonine trahv või arest.

Kuum ja kuivus kestab edasi: EMHI prognoos ütleb, et täna võtab kõrgrõhkkond taas võimu enda kätte ja võib tulla üle 30 pügala kuuma.

ARDI KIVIMETS   

blog comments powered by Disqus