Saare ja Kuru valla vahel on kujunemas sõprussidemed

Omavaheliste sõprussidemete loomisega oli Kuru ja Saare vald algust teinud juba enam kui aasta tagasi, kui Saarel käisid Kuru vallavanem ja vallavolikogu esimees, kes siinsete kolleegidega valdadevahelise koostöö arendamises põhimõtteliselt juba kokkuleppele jõudsid.

Algus on seotud Järvamaaga

Päris algust tuleb aga otsida hoopis varasemast ajast. Selgub, et peategelane selles loos on hoopiski Saare Vallavara juhataja Aare Uleksin. Kui viimane veel Järvamaal Kareda vallavanemana töötas, olid Kareda vallal sõprussidemed Viljakala vallaga Soomest. Ühel järjekordsel külaskäigul Viljakalasse viisid võõrustajad eestlastest sõpruspartnerid ka naabervalda Kurusse sealse rahvuspargiga tutvuma. Et selleks ajaks oli Aare Uleksin juba jõudnud tööle asuda Saarel ja Saare vallal polnud seni Soomes koostööpartnerit, siis siit see mõte hargnema hakkaski.

Möödunud suvel jaanipäeva aegu olid aga Kuru valla esindajad kutsutud Saarele. Edaspidi vahetati juba kirju ning valmis eelleping Kuru-Saare sõpruslepingu nime all. Nagu selgub, kõlab isegi sealpoolse vallavanema nimi Timo Saari siinse sõpruspiirkonnaga kenasti kokku.

Tulevikuplaanid pandi paika

Möödunud neljapäeval saabus Saare valda grupp Kuru valla noori koos saatjatega eesotsas noorsootöötaja Eveliina Haadajaga, kus neid võttis vastu Voore kooli pere. Noored pidasid koolis omavahel maha ka saalihokilahingu, mille võitsid külalised. Nüüd on Voore õpilastel põhjust harjutada, et eeloleval suvel juulikuus tugevamad olla. Siis on plaanis ühine kohtumine Kurus.

Seekord tutvustati Soome külalistele ka Saare valda, käidi Kalevipoja muuseumis ja Kratikülas. Peale selle sõideti tutvuma noortekeskustega Siimustis ja Tabiveres, mis oli huvitav just seetõttu, et need kaks noortekeskust on oma tegevuselt ja olemuselt väga erinevad.

Voore aktiviseerimiskeskuses pidasid kahe maa noored ühise diskoõhtu. Seejärel asusid Voore kooli esindajad ning Saare ja Kuru valla noorsootöötajad kokku leppima tulevikuplaanide suhtes. Sõlmitud sai raamleping, milles oluline osa kuulub kahe valla vahelisele noorteühenduste tegevusele ja noorsootööle. Suvel oodatakse aga Saare valla noori osalema Kuru valla kultuuri-, spordi- ja muusikaalastes laagrites.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus