Saare aktiviseerimiskeskus jätkab sihtasutusena

Möödunud reedel peetud Saare vallavolikogu istungil loodi vallavolikogu otsusega sihtasutus Saare Valla Aktiviseerimiskeskus.

Aktiviseerimiskeskus tegutseb Saare vallas juba alates 2003. aastast, kuid siis oli tegemist MTÜga Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus, kus osalesid ka mitmed teised Jõgevamaa omavalitsused. Mittetulundusühingust astusid välja teised sinna varem kuulunud omavalitsused ja nii tuli Saare vallal otsustada, kuidas aktiviseerimiskeskusega edasi minna.

Saare vallavolikogu esimehe Aivar Küti sõnul tuli nüüd otsustada, kuidas hallata edasi hoonet, kus aktiviseerimiskeskus tegutseb. Saare vald otsustas selleks luua sihtasutuse ja kuulutas välja konkursi aktiviseerimiskeskuse juhataja leidmiseks. Saare vallavolikogu kinnitas oma otsusega sihtasutuse juhatuse liikmeks Rein Lillaku, kes seda ka juhtima asub. Seni Eesti Maaviljeluse Instituudi direktorina töötanud Rein Lillak elab Tartus ja tema jaoks ei ole probleem Saare valda tööle käia. Aivar Kütt märkis, et ongi parem, kui aktiviseerimiskeskust asub juhatama inimene väljastpoolt valda, sest siis näeb ta selle tööd teise pilguga.

Saare vallavolikogu kinnitas ametisse ka sihtasutuse viieliikmelise nõukogu, kuhu kuuluvad Aivar Kütt, Jüri Morozov, Eda Arold, Heveli Ivask ja Aare Uleksin. Et sihtasutus Saare Valla Aktiviseerimiskeskus tegutsema saaks asuda, eraldas Saare vallavolikogu oma otsusega sihtasutusele 1000 eurot.  

Saare vallavanema Jüri Morozovi sõnul said Voore aktiviseerimiskeskuse kaasabil teistesse valdadesse töötoad välja ehitatud, nüüd läheb igaüks iseseisvalt  edasi. Varasema Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse põhiline tegevus oli seotud töötutega, nüüd on siinses aktiviseerimiskeskuses põhirõhk avalike teenuste osutamisel. Morozovi sõnul kopeerib Saare valla aktiviseerimiskeskus oma iseloomult Kalevipoja Koda. Ka Saare vallas asuv Kalevipoja koda tegeleb avalike teenuste osutamisega ning samas ka turismi ja puhkemajanduse arendamisega. Jüri Morozov loodab, et need sihtasutused võtavad mingil hetkel uuesti ette ka Euroopa Liidu projektid, mis seotud tööhõiveprobleemidega.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus