Saar: raskemad ajad on möödas

Aktsiaseltsi Puit-Profiil juhataja Tiit Saare hinnangul on nende sektoris raskemad ajad möödas, firmal pole juba tükk aega olnud nii palju tellimusi kui praegu.

“Me ei suuda enam kõiki soove täita. Asi on poole aastaga paremuse poole pöördunud,” kinnitas ta.

Suurim probleem Puit-Profiili jaoks on praegu toorme puudumine. “Viimased paar-kolm kuud on meie jaoks olnud probleem number üks saematerjali hankimine,” tunnistas juhataja. Nüüd tundub probleem lahenema hakkavat, sest RMK on hakanud jälle metsa lõikama ning ilmselt läheb sügise poole metsa tegema ka erasektor.

Puit-Profiil valmistab liimpuidust detaile akendele ja ustele. “Meie toodame peamiselt Skandinaavia turule, tellimusi on suurendanud vanad koostööpartnerid, kuid huvi on tundnud ka võimalikud uued kliendid. N-ö kiirtellimusi Puit-Profiil täita ei saa, kuigi seda küsitakse.

“Tegutseme oma koostööpartneritega nii, et kuu aja tellimused on ees. Kui suudame midagi veel n-ö vahele pigistada, siis võtame ka kiirtöid. Oleme oma partneritele selgitanud, et kui jääte tellimustega hiljaks, ei saa me enam midagi teha, maht on täis.”

Uusi töötajaid Puit-Profiil seni palganud pole, kuid nelja inimese juurdevõtmine on lähiaja küsimus. Mida toovad aga talvekuud, seda Saar praegu prognoosida ei oska.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus