Saame hakkama, kui üksteist toetame

Seveli lihapood, mille lihamüük sai alguse Jõgeva aleviku sööklast, tähistab varsti oma veerandsajandat sünnipäeva. Ettevõtte algus oli emotsioonirohke ja tänaseks on jõutud sinnamaani, kus poodi tullakse konkreetsete soovide ja teadmisega, et ostukorvi sisu on väga hea kvaliteediga.


Kriisiaeg nõuab aina rohkem, et üksteisest hooliksime ning toetaksime. Just koduvalla ettevõtteid. Neid, kes maakonnas kõhutäidet pakuvad, on palju. Mida aeg edasi, seda enam ollakse harjunud oma kaupa ja tooteid internetis, sotsiaalmeedias ja telefoni teel pakkuma ning ka kliendid on e-poed enda jaoks avastanud. Seda enam, et tihtilugu tuuakse kaup lausa ukse taha.
Muidugi nõuab kauplemine head närvi ja natuke ennustajavõimet. Sest olukord muutub päevade ja nädalatega ning mis edasi saab, ei tea praegu veel keegi. Seda enam tuleb kauplemisvõtted üle vaadata ja sättida oma tegevus vastavalt olukorrale. Meie ettevõtjad saavad ilmselt hakkama nii hästi kui praeguses olukorras võimalik.
Õnneks pole kriis maakonda väga palju räsinud ja sotsiaaltöötajad saavad abivajajate aitamisega hakkama. Koostöös Toidupanga, Punase Risti ja koolidega täidetakse nii hättasattunud perede kui ka õpilaste kõhtusid. Siiski ollakse veidi äraootaval seisukohal, sest kuu lõpp võib tähendada abivajajate hüppelist tõusu. Ja mida kauem kestab eriolukord, seda enam tuleb abivajajaid juurde. Ent praegu saadakse hakkama. Virisemata. Sest tööd tehakse ikkagi oma maakonna inimeste nimel. Iga päev.

blog comments powered by Disqus