Saalihokiliit kuulutas Marko Saksingu aasta treeneriks

 

 

Saalihoki liidu kahekümnenda aastapäeva pidustustel tunnustati aasta treeneri ja aasta noortetreeneri aunimetusega selle spordiala elavat legendi Marko Saksingut, kes juhendab U 19 juunioridekoondist ja spordiklubi Jõgeva Tähe võistkondi.

Parimaks noortetreeneriks valiti Marko Saksing kolmandat aastat järjest, aasta treeneriks kuulutati ta aga esmakordselt. “Küllap tõi mulle selle tunnustuse spordiklubi Jõgeva Tähe edukas aasta. Meie võistkonnad võitsid viis kuld- ja kaks hõbemedalit ja saavutasid kuus karikavõitu. Slovakkias Trencisis Euroopa karikavõistluste finaalturniiril Eurofloorball Cup tulime teiseks,” rääkis asjaosaline.

Kümme võistkonda

Spordiklubi Tähe kümnes võistkonnas, millest viimasena on loodud 2004.-2005. aastakäigu poiste võistkond, mängib peatreener Marko Saksingu juhendamisel ligi sada last ja noort Jõgeva linnast ning ümbrusest.

Eesti Saalihoki Liidu peasekretäri Tõnis Teesalu sõnul otsustasid Marko Saksingut tunnustada meistrisarja koondiste ja alaliidu esindajad. “Marko treeneritöö tulemused olid silmapaistavalt muljetavaldavad. Igati tuleb hinnata tema tegevust koondise U 19 treenerina,” kinnitas Teesalu.

Jõgeva Tähet silmas pidades toonitas Teesalu sedagi, et klubis tegutsevad erinevas vanuses saalihokimängijad ja pidevalt hoolitsetakse ka järelkasvu eest.

 

Hooliv suhtumine sportlastesse

“Marko Saksing võib vajadusel väga nõudlik olla, kuid siis on see rangus ka põhjendatud. Üldiselt on tema suhtumises sportlastesse aga igas mõttes positiivsust. Ta oskab anda  nõu ja pakkuda vajadusel abi, jagada rõõme ja muresid,” rääkis kauaaegne saalihokimängija Lauri Hõim, kes oli aastatel 2005-2010 Tähe esindusmeeskonna kapten.

“Marko tegevusele treenerina on plussiks, et ta ise seda mängu tipptasemel mängib. See võimaldab mängu ka sportlase vaatevinklist jälgida,” märkis ta.

Üks treenimas käivate poiste vanemaist Kersti Vadi kinnitas, et Marko Saksing on mängijatele eeskujuks oma isikuomadustega ning on suutnud kindlustada võistkondades tugeva distsipliini. Kersti Vadi sõnul esitati Marko Saksing Jõgeva linna aasta huviõpetaja 2013 nominendiks ja teenekas treener pälviski selle tunnustuse.

 

Treeneril kohustusi omajagu

Marko Saksingul tuleb võistkondadele edu tagamiseks lisaks treeneritööle tegelda veel mitmete valdkondadega, olgu selleks siis organiseerimistöö, sponsorite ja toetajate otsimine, muretsemine sportlaste tervise pärast.

 “Kõik see on üsna koormav. Tublidelt mängijatelt, nende vanematelt ja teistelt pereliikmetelt, võistlustele kirglikult kaasa elavatelt pealtvaatajatelt, toetajatelt ja oma sõpradelt ning lähedastelt ammutan aga rohkesti energiat, mis innustab jätkuvalt treeneritööle pühenduma,” ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus